Intel HD Graphics 3000 Performans Sorunu

BIOS'u güncelleyemedim ama. Biraz karışık geldi ben de bilgisayardan biraz anlayan kuzenime sordum. Onlara bulaşma yanlış bişe yaparsan zarar verirsin bilgisayara dedi. Ben de dokunmadım o.o

Kuzen bakkalcıymış :D BIOS güncellemekte hiçbir risk yoktur. Sadece elektrikler gider ise sorun çıkar. Senin bilgisayarın notebook olduğu için de bir sorun çıkmaz. Milleti korkutup bize getirin biz hallederiz derler. 20 TL (!) alıp 5 dakika sonra bilgisayarınızı elinize verirler.

Oyunun exe dosyasına kadar girip Yüksek Performanslı Nvidia işlemcisiyle çalıştır dedim. Oyundayken GPU aktif mi diye bakmak için oyunu alta aldım. Masaüstünden baktım GPU etkinliği yok yazıyordu. Anlaymadım çözülmedi mi yani sorun ben hala IGP ile mi oynuyorum? :S

- - - Güncellendi - - -

Sorunumu çözdüm. Combofix kullanmıştım. Combofix Optimus'u bozuyormuş. Formattan başka çaresi de yokmuş. En yakın zamanda format atacağım.

Ya şimdi konu çözülmüştü ama ben son bir soru sormak istiyorum. Format attırdım. Şimdi ekran kartı iyi güzel devreye giriyor. Ama hala çok iyi değil. Henüz ekran kartını güncellemedim. BİOS'u güncellemeden Intel ve Nvidia ekran kartlarını güncellesem olur mu?

GT 540M'den çok iyi bir performans beklemek bence iyi bir düşünce değil. Farkında isen soldan 2. rakam 4. Orta seviyenin bir altındaki bir kart. Ancak yinede ekran kartını güncelle. Söylediğim gibi çok iyi bir performans beklemen doğru olmaz :)

Ya tabii çok bir şey beklemiyorum ama AC Brotherhood Orta ayarda kasmadan çalıştırabilsin en azından.
O zaman ben BIOS'u güncellemeden ekran kartlarını güncelliyorum bir sorun olmaz değil mi?

Güncelledim oyundaki görüntüler daha kötü oldu hepsini High yapsam bile kötü gözüküyor. Şimdi nasıl geri alıcam. Sistem geri yükleme yaptım işe yaramadı.

Size güvendim güncelledim bari yardım edin. Nasıl eski haline geri getireceğim.
Hiçbir oyun açılamaz oldu. Çok fena kasıyor görüntü kararıyor vs vs.

GT 540M'den çok iyi bir performans beklemek bence iyi bir düşünce değil. Farkında isen soldan 2. rakam 4. Orta seviyenin bir altındaki bir kart. Ancak yinede ekran kartını güncelle. Söylediğim gibi çok iyi bir performans beklemen doğru olmaz :)

Yine aynı hata yine aynı hata. Arkadaşım NVDIA nın kartlarında soldan 2. rakama bakarak Atideki gibi yorum yapamazsın. Bilmeden yanlış düşünceler sokma adamın aklına.

Sana kalsa GTX 680 HD 6850 ile yakın performanslı olacak. Oysaki GTX 680 çok daha iyi bir kart. HD 6450 ye desen ki orta seviyenin altlarında bir kart diye tamam ama GTX 540 a bunu diyemezsin.

GTX 540 ile leptop ekranında güncel oyunları orta ayarlarda donmadan oynayabilirsin. Daha dün kuzenim bizde kaldı :D Leptobu GTX 540 ekran kartına sahip. Yükledik Battlefield 3'ü orta orta ayarlarda rahatça oynadı. (30 FPS)

Geri
Yukarı