Intel HD Graphics 530 vs GT420

Baran Boyraz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Toplayacağım sistemi ekranı sonra alacak şekilde toplayacağım. İşlemci olarak Intel i5 6600 alıyorum. Birkaç haftalık onboard olarak mı kullanmalıyım yoksa eski ekran kartım olan GT 420'yi mi kullanmalıyım? Onboard olarak kullanırsam ekran kartına RAM eklemem gerekecek ve BIOS'ta uğraşmak istemiyorum. Ve işlemciye bir zarar vereceğinden korkuyorum.
Not: Intel i5 6600 ile GT 420'yi kullanabilir miyim? Ekran kartı eski olduğu için işlemci zorlanır mı?
@Recep Baltaş @Ali Güngör @JaroxJamaica @Asım Demir

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye RAM ayırmak zarar veren bir işlem değildir. Yapımı da gayet basit, üşenecek veya korkacak bir şey yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlla inat edip GT 420 kullanmak istiyorsanız da kullanabilirsiniz. Eski ekran kartı takmak işlemciyi zorlamaz. Kart ısınıyorsa boşu boşuna kasa sıcaklığını artırmış olursunuz. Ekran kartı alana kadar HD 530 ile takılın.

HD 530 gerçekten çok güçlü. Ben idarelik LoL CS:GO gibi oyunlar oynuyorum 60-90 FPS arası alıyorum. Çatışma sahnelerinde biraz düşüyordu 40 FPS falan oluyordu. Ben de RAM'i 2400 MHz'den 2800 MHz'e OC yaptım, artık çatışma sahnelerinde bile düşmüyor. En az 10 FPS de arttı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı