Intel HD Graphics 530 yükte değilken yüksek kullanım oranı

İsmaiI

Kilopat
RAM
12GB 2133 MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 EVO 500GB
Ekran kartı
Nvidia GeForce 950M
İşlemci
i7-6700HQ
Arkadaşlar öncelikle selam. Sorunum şu laptop kullanıcısıyım ve 2 hafta önce arızalandı ve tamir gördü. Kuzey köprüsü ve BIOS çipi değiştirildi. Bilgisayarım tamir gördüğünden beri ekran kartı kullanımı bir anda düşüp dahili ekran kartına geçiyor yaklaşık 30 saniye kadar performansta düşüş oluyor ve geriye kendine geliyor. Bu sadece oyunda değil masaüstünde bile oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar öncelikle selam. Sorunum şu laptop kullanıcısıyım ve 2 hafta önce arızalandı ve tamir gördü. Kuzey köprüsü ve BIOS çipi değiştirildi. Bilgisayarım tamir gördüğünden beri ekran kartı kullanımı bir anda düşüp dahili ekran kartına geçiyor yaklaşık 30 saniye kadar performansta düşüş oluyor ve geriye kendine geliyor. Bu sadece oyunda değil masaüstünde bile oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.
Tamir eden firmaya geri yolla, fiziki/hardware çip değişimlerinde hataları dijital/software olarak aramak ve çözmek çok olası değil.

Yeni bir şey fark ettim YouTube'da video izlerken Intel HD Graphics 530 kullanımı bir anda %70 üzerini gördü ve bu esnada bilgisayarda kasma ve yavaşlama meydana geldi. Bu kullanıma ne neden oluyor olabilir?
Düzeltme 23.00
%90 gördü.

23.46
Ekran görüntüsü 2023-12-02 234617.png

Geri
Yukarı