İntel HD Graphics 630 performans düşüklüğü

uok825

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam,
İntel HD Graphics 630'lu bir masaüstü bilgisayarım var fakat oyunlarda hiç iyi bir performans alamıyorum.
Örnek vermek gerekirse CS:GO'da 20-30 FPS arası alıyorum en düşük ayarlarda. Tamam entegre GPU fakat bu kadar düşük FPS de normal olmaması gerek özellikle bu videolara göre. Sizce sorunun sebebi nedir? Driverım güncel olması gerek Driver Booster programı ile güncelledim elle de indirdim İntel'i.

• İ3 7100
  • 8GB 2400MHZ
  • 128GB SSD
  • 320GB HDD
  • B250M PRO-VD

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Paylaştığın video üç sene öncesine ait. Oyun kendini sürekli güncelliyor. Aynı değerleri verecek diye bir şart yok. Driver booster gibi yazılımları kullanmayın.

Oyunu düşük ayarlara çekip deneyin.
Kasa bakımı ve termal macun yenilemelerini yaptırın.

İntel işlemcinizin display güncellemelerini yaptınız mı? Aygıt yöneticisinden donanımlarınızın en son driverlarını kontrol ettirip yüklemeyi denemeniz işe yarayabilir.

Paylaştığın video üç sene öncesine ait. Oyun kendini sürekli güncelliyor. Aynı değerleri verecek diye bir şart yok. Driver booster gibi yazılımları kullanmayın.

Oyunu düşük ayarlara çekip deneyin.
Kasa bakımı ve termal macun yenilemelerini yaptırın.

Bilgisayarımı daha 2 gün önce topladım.
İntel işlemcinizin display güncellemelerini yaptınız mı? Aygıt yöneticisinden donanımlarınızın en son driverlarını kontrol ettirip yüklemeyi denemeniz işe yarayabilir.
Deneyeceğim
sanırım sorunun kaynağını buldum anakartımdaki 8 pinlik girişte 4 pin takılı kablo eksikliğinden dolayı bugün yada yarın 80 plus sertifikalı birşeyler alacağım

Bilgisayarımı daha 2 gün önce topladım.

Deneyeceğim
sanırım sorunun kaynağını buldum anakartımdaki 8 pinlik girişte 4 pin takılı kablo eksikliğinden dolayı bugün yada yarın 80 plus sertifikalı birşeyler alacağım
Onun yerine ekran kartı alsana 250-300 TL'ye alacağın herhangi bir kart tümleşik GPU'dan daha iyi performans verir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı