Intel HD Graphics devre dışı bırakınca performans düşüyor

MertDogan94

Kilopat
Yer
Kocaeli
Arkadaşlar merhaba. Monster Tulpar laptop kullanıyorum. 12 GB RAM, Intel 6700HQ işlemci, GTX 970M ekran kartı, Windows 10 işletim sistemi var.

Nedense performansını bir türlü tutturamadım bu bilgisayarın. Aldığımdan beri!

Şöyle söyleyeyim. Battlefield 1, FIFA 17, Paladins, Overwatch, League of Legends gibi oyunlar oynuyorum.

Intel HD Grafikten gram memnun değilim, yani Nvidia Denetim masasından GTX970'i seçmeme rağmen bir tutarsızlık var.
Oyunları monitörde oynuyorum ve LoL oynarken Intel ekran kartını devre dışı bıraktığımda monitörde 3-5 dakikada bir ekran gidip geliyor ama FPS 144 sabit. Intel'i devreye soktuğumda FPS sabit 60 oluyor ve anlık düşmeler oluyor. Çözemiyorum sorun nerede? Battlefield 1'de mesela garip garip FPS düşmeleri oluyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum açıkçası.
Monitörde değil laptop ekranında oynadığımda ise LoL'de item alma ekranında item alırken sadece o ekranda anlık gidip gelmeler yaşıyorum, Intel'i aktif edince olmuyor. FPS de düşmüyor 144 kalıyor.

Yani özet sorunum şu, monitöre bağlayınca farklı, laptop ekranındayken farklı farklı sorunlar çıkıyor. Inteli devreye sokunca farklı, devre dışı bırakınca farklı sorunlar çıkıyor.

Sıfırdan formatlayıp bütün ekran kartı vs. yeniden yüklesem, ama şöyle ki Windows 10'daki formatlamada driverlar kalıyor her şeyi silmiyor, CD'den falan mı atmalıyım? Çözüm önerebileceklere teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı