Çözüldü Intel HD Graphics "Kod43" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VenCartes

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel ARC A750
İ5 13400F
3200mhz 8x2 CL16 GoodRam
MSI H610m-e pro
Laptopum Dell Inspiron 3537 i5-4200u versiyonu laptopum üstünde AMD Radeon Graphics çıkartması var ve sonradan yapıştırılmış gibi durmuyordu. Bir de oyun oynarken en aşağıya bıraktığım görseldeki gibi bir hata geldi. Ben de internetten araştırdığımda HD8670 ekran kartı olduğunu gördüm. Aygıt yönetiminde i5 4200U'nun HD Graphics'i vardı ama AIDA64'te görüntü biriminde HD Graphics ve HD8600 series vardı. Ben de belki sürücüdendi diye güncelledim. İlk başta AMD'nin sitesinden yükledim. Bilgisayar 3 4 dakika kullandıktan sonra mavi ekran verdi. Ben de DDU sayesinde sürücüleri sildim. O sırada işlem sürücüyü de sildiğimi fark ettim. Sonrasında Intel'in sitesinden işlemci sürücüsünü indirdim. Sonrasında Dell'in sayfasına girerek GPU sürücüsünü indirdim. Aygıt yöneticisine baktığımda AMD Radeon HD 8670M gözüküyordu ama "sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı durdurdu (kod43)" hatası veriyor. Intel HD Graphics yerine de standart VGA grafik bağdaştırıcısı diye bir şey geldi. Artık oynadığım 2 3 oyununda oynayamıyorum. Oyuna girmeye çalıştığımda sisteminiz 3D grafikleri desteklemiyor diye hata alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
İşletim sistemi Windows 7 Ultimate 32 Bit.

IMG_20221217_213657.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin AMD ekran kartı sıkıntılı gözüküyor. Genelde olabilen bir sorun.

Çözüm
Reballing yapılabilir ama ehil kişiler yaparsa daha uzun ömürlü olur.

Kesin bildiğim bir yer yok.

Geri
Yukarı