Çözüldü Intel HD Graphics - Sağ tık menü yavaşlaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berk Çağan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Intel HD Graphics driver güncellemesini kurunca sağ tık yapınca 1-2 saniye donuyor sonra açılıyor. Sorun ekran kartı driver ından değil, bu sorun için 50 kere format attım. Format attıktan sonra emin olmak için sadece ekran kartını güncelledim aynı sorun devam etti. 100% ekran kartından oluyor da, neden oluyor?

Güncelleme yapmasam bir şey olur mu? Ccleaner ile sağ tıkta olan tüm her şeyi sildim yine aynı. Nasıl geçer bu sorun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam;
Win+R tuşun'a bas önüne çalıştır ekran gelecek oraya regedit yaz. Kayıt defteri gelecek önüne oradan şu yolu izle.

Kod:
HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\

Bu yoldaki i harfi ile başlayanlar intelindir. Onları silerek sağ tık menüsü'nü boşaltabilirsin.

Intel GPU'nun modeli nedir ? Ve kurduğunuz sürücü sürümü ?

b8QaR8.png

Versiyon 15.33.18.3496
Bu sorunu çözemezsem windows 7'ye geçmeyi düşünüyorum ama windows 8.1'de hoşuma gitti bayağı..

Tekrar Merhaba;
Kullandığınız sürüm zaten son sürümdür. Ayrıca sağ tık menü yavaşlaması demişsiniz. Yukarıdaki verdiğim yoldan kayıtları silip sorununuz çözülecektir.

p4vDWn.jpg

Benim mevcut sürümüm de aynıdır.

Tekrar Merhaba;
Kullandığınız sürüm zaten son sürümdür. Ayrıca sağ tık menü yavaşlaması demişsiniz. Yukarıdaki verdiğim yoldan kayıtları silip sorununuz çözülecektir.

p4vDWn.jpg

Benim mevcut sürümüm de aynıdır.
Kardeşim eyvallah senin sayende çözdüm. Hakkını helal et :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı