Intel HD Graphics Settings açılmıyor

kerb

Kilopat
Makaleler
1
Dün akşam ani bir kararla bilgisayarımı sıfırladım. Bu sabah bütün driverları kurdum. Ama entegre ekran kartını pek kullanmadığım için gerek olmadığını düşündüm. Ekranın gamma ayarı bana az geldi ve bunu değiştirmek için Intel HD Graphics Settingsi açmaya çalıştım. Ama ne kadar tıklasamda hiçbir pop-up belirmiyor ve hiçbir hatada vermiyor. Bundan sonra driverını güncelleştireyim dedim. Driveri indirdim. "Yüklenmekte olan bu sürücü bu bilgisayar için imzalanmamış" hatası aldım. Dedim ki herhalde daha yeni çıkmıştır ondan bir eskisini kurayım. Ama onu kurmaya çalıştığımda da aynı hatayı aldım. İki hatanın birbiriyle bağlantısı olabilir mi? Eğer bağlantısı var ise de bu sorunları nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU yazılımı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.
Sonrasında Windows update üzerinden Intel ekran kartı sürücüsünü kurun.

ÇÖZÜM
Öncelikle Intel'in sitesinden işlemcimiz için indirebileceğimiz en eski driver'ı indiriyoruz. Bu dosyaya sağ tıklayıp winrar ile dosyaya çıkart diyoruz.Aygıt yöneticisini açıp HD Graphics'e sağ tıklayıp özelliklere tıklıyoruz. Bundan sonra sürücü kısmına tıklayıp sürücüyü güncelleştire basıyoruz. Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tarayıp açıp klasöre çıkardığımız dosyanın klasörünü açıyoruz. Klasörden graphics'e tıklıyoruz ve yukarıdaki adres çubuğunu kopyalıyoruz. Sonra önceden açtığımız pencerede bu konumda sürücü tara kısmına yapıştırıp alt klasörler seçeneğinide tikli bırakıyoruz ve ileri diyoruz. Bir pencere açılıp sürücü güncelleniyor yazması gerekiyor. Bekliyoruz ve sürücümüz güncelleniyor. Sonra hemen en yeni driveri Intel'in sitesinden indiriyoruz. Bu driveri sorunsuz bir şekilde kurup yeniden başlatıyoruz. Yeniden başlattıktan sonra hem driverimiz güncel hemde ayarlar kısmı açılabilir hale geliyor. Ayarlar kısmını açmak için arama kısmına Intel yazdığımız zaman uygulamalar kısmında çıkan Intel Grafikleri Kontrol Merkezi'ne tıklıyoruz.

Dediklerimi eksiksiz yaparsanız hiçbir sıkıntı yaşamadan driveri update edebilirsiniz.

Not: Driver yüklenirken ekran gidip gelecektir panik yapmayınız.

Ek olarak sorularınız olursa konuya cevap olarak yazabilirsiniz. 😉
DDU programı gibi programları kullanmanıza gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı