Intel HM175 BIOS güncelleme

365436

Hectopat
Makaleler
18
Intel HM175 anakartım 2013'te çıkan bir BIOS'a sahip. Özellikle RAM miktarını 16 GB'a çıkardıktan sonra (eskiden 8'di.) mavi ekran hataları almaya başladım. BIOS güncellenmediğinden olabileceğini düşündüm. Önce BIOS güncelleyip sonra format atacaktım ama hayatımda daha önce hiç BIOS güncellemediğim için duvara tosladım. Nasıl HM175 modelinin BIOS'unu güncelleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Memtest yapmanızı tavsiye ederim. BIOS sürümden dolayı mavi ekran yemeniz çok saçma, yeni taktığınız RAM ile eskisi uyumlu çalışmıyor olabilir.

Memtest yapmanızı tavsiye ederim. BIOS sürümden dolayı mavi ekran yemeniz çok saçma, yeni taktığınız RAM ile eskisi uyumlu çalışmıyor olabilir.
Memtest temiz çıkıyor. Şimdilik Format attım temiz bir şekilde Driver'ları yüklüyorum. Ramlarım aynı marka aynı model aynı değerlerde ikizler ikiside tam perf çalışıyor ben bu işi anlamadım

BIOS ayarlarını bir sıfırlayın ardından cihaz içini de bir güzel temizleyin derim. Sadece format ile olacak gibi durmuyor. Format atarken de mavi ekran hatası alırsanız ne olacak?

BIOS ayarlarını bir sıfırlayın ardından cihaz içini de bir güzel temizleyin derim. Sadece format ile olacak gibi durmuyor. Format atarken de mavi ekran hatası alırsanız ne olacak?
Format attım Pro'dan Home'a düşürdüm Windows Sürümünü. Driverları kurdum şu an için temiz gibi. Daha önceden kullandığım DriverPack Online ve Driver Booster bu hataları almama neden olmuş olabilir. Steam ve Chrome açıkken çok yapıyordu şu an için bir sorun yok gibi. Windows ile Ram testi yaptığımda sorun da algılanmadı.

Geri
Yukarı