Intel I219-V aygıt yüklenemiyor hatası

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Bugün 8. Nesil işlemciyi 9. nesil yapmak amacıyla MSI H310M PRO-M2 anakartıma BIOS güncellemesi yaptım. Yaptıktan sonra da internete bağlanamadım. Aygıt sürücüsündeki " Intel Ethernet Connection I219-V " driverında ünlem işareti gözüküyor. Gizli aygıtlarda sıkıntı yok. Bununla ilgili;

• BIOS eski sürümüne geri döndüm.
  • Bir önceki LAN sürücüsünü kurdum.
  • Anakartın kendi sitesindeki LAN sürücüsünü kurdum.
  • Clear CMOS yaptım.
  • Modeme reset attım.
  • Bilgisayara format attım.
  • BIOS Default ayarlara geri döndürdüm ( Clear CMOS ile aynı )
  • Intelin kendi sitesinden son ve bir önceki sürücüyü kurmayı denedim.
  • Sürücüyü el ile dosya içerisinden güncelleştirmeyi denedim.
Ancak bir sonuç alamadım. Çok araştırma yaptım ancak hiçbir sonuç alamadım. Yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Sistemim i3-8100 işlemci , 2x8 GB RAM, GTX 1050 Ti ekran kartı.
Bugün 8. Nesil işlemciyi 9. nesil yapmak amacıyla MSI H310M PRO-M2 anakartıma BIOS güncellemesi yaptım. Yaptıktan sonra da internete bağlanamadım. Aygıt sürücüsündeki " Intel Ethernet Connection I219-V " driverında ünlem işareti gözüküyor. Gizli aygıtlarda sıkıntı yok. Bununla ilgili;

• Clear CMOS yaptım.
  • Modeme reset attım.
  • Intelin kendi sitesinden son ve bir önceki sürücüyü kurmayı denedim.
Ancak bir sonuç alamadım. Çok araştırma yaptım ancak hiçbir sonuç alamadım. Yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Sistemim i3-8100 işlemci , 2x8 GB RAM, GTX 1050 Ti ekran kartı.
Arkadaşlar MAC adresi silinmiş. Bunun için anakartı teknik servise göndermek gerekiyormuş, veya MSI forumdan yardım istenebiliyormuş. Birçok kişi oradan yardım almış adminler tarafından. Ben de öncelikli olarak oradan yardım talep ettim. Gelişme oldukça burada paylaşacağım. Benden sonrakiler (inşallah sorunu yaşamazlar) faydalansın isterim.
Adım 1 :
- Bu hatayla karşılaştınız. Yukarıdaki saydığım işlemleri yaptınız, ancak bir sonuç alamadınız (format atmak zor ise veya dosya yoğunluğundan ötürü yapmak istemiyorsanız en son çare olarak düşünebilirsiniz. Sorunu çözmeme ihtimali yüksek) aşağıda verilen linke tıklayın. Burada bu sorunu yaşayan birçok kişi var. Tekrar konu açmanıza gerek yok. Yorum ile sorun yaşadığınızı belirtin. Site yetkilileri size PM yoluyla dönüş yapacaklar. Mesajda sizden Ürün modelini, S/N kodunu ve güncellediğiniz BIOS sürümünün versiyon numarasını isteyecekler. Bilgileri gönderdim, dönüş bekliyorum.

21.10.2019 Saat 00.04'te foruma yazıldı. 3 saat sonra mesaj gelmiş. Sabah cevapladım. 22.10.2019 13.09 itibariyle hâlâ beklemedeyim. İlgili kişi yaklaşık 10 saattir aktif değil.

(Devamı gelecek)
Adım 2 :
- Size gelecek olan mailde anakartınıza özel rar dosyası linki olacak. Dosyayı indirin, rar'dan çıkarıp klasörü problemli olan bilgisayarınıza atın.

- Dosya yolunu kopyalayın. ( C:\Users.... )
-CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.
- Gelen ekrana şunu yazın (köşeli parantezi koymayın):

pushd [dosya yolu]

ardından enter'a basın. Bir alt satıra dosya yolu yazacak kendisi. Yanına :

flash

yazıp enter'a basın. İşlemler tamamlanırken bir noktada "unable to detect" tarzı uyaru mesajı gelecek. Orada Y\N soracak. Y yazıp enter'a basın. İşlem tamamlanınca bilgisayar otomatik olarak başlayacak. Sorun çözülmüş olacak. Sonrasında güncelleştirme denetleyin sadece. Format atmanıza gerek yok. Kolay gelsin :)

Son düzenleme:
Hocam aynı sorunu yaşıyorum. Bunun tek çözümü bu mu dur?
Hocam bu RAR dosyası anakarta özel mi ? Değilse bana atma şansınız var mı ?
Hocam flash yazıyorum ama kabul etmiyor ya. Siteden de dosyayı attılar ama Mac dosyayı yüklenmiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Bugün 8. Nesil işlemciyi 9. nesil yapmak amacıyla MSI H310M PRO- M.2 anakartıma BIOS güncellemesi yaptım. Yaptıktan sonra da internete bağlanamadım. Aygıt sürücüsündeki " Intel Ethernet Connection I219-V " driverında ünlem işareti gözüküyor. Gizli aygıtlarda sıkıntı yok. Bununla ilgili;

• Clear CMOS yaptım.
  • Modeme reset attım.
  • Intel'in kendi sitesinden son ve bir önceki sürücüyü kurmayı denedim.

Sistemim i3-8100 işlemci, 2x8 GB RAM, GTX 1050 Ti ekran kartı.

Arkadaşlar Mac adresi silinmiş. Bunun için anakartı teknik servise göndermek gerekiyormuş, veya MSI forumdan yardım istenebiliyormuş. Birçok kişi oradan yardım almış adminler tarafından. Ben de öncelikli olarak oradan yardım talep ettim. Gelişme oldukça burada paylaşacağım. Benden sonrakiler (inşallah sorunu yaşamazlar) faydalansın isterim.
Adım 1:
- Bu hatayla karşılaştınız. Yukarıdaki saydığım işlemleri yaptınız, ancak bir sonuç alamadınız (format atmak zor ise veya dosya yoğunluğundan ötürü yapmak istemiyorsanız en son çare olarak düşünebilirsiniz. Sorunu çözmeme ihtimali yüksek) aşağıda verilen linke tıklayın. Burada bu sorunu yaşayan birçok kişi var. Tekrar konu açmanıza gerek yok. Yorum ile sorun yaşadığınızı belirtin. Site yetkilileri size PM yoluyla dönüş yapacaklar. Mesajda sizden Ürün modelini, S/N kodunu ve güncellediğiniz BIOS sürümünün versiyon numarasını isteyecekler. Bilgileri gönderdim, dönüş bekliyorum.

21.10.2019 Saat 00.04'te foruma yazıldı. 3 saat sonra mesaj gelmiş. Sabah cevapladım. 22.10.2019 13.09 itibarıyla hâlâ beklemedeyim. İlgili kişi yaklaşık 10 saattir aktif değil.

(Devamı gelecek)
Adım 2:
- Size gelecek olan mailde anakartınıza özel RAR dosyası linki olacak. Dosyayı indirin, RAR'dan çıkarıp klasörü problemli olan bilgisayarınıza atın.

- Dosya yolunu kopyalayın. ( C:\Users... )
-CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.
- Gelen ekrana şunu yazın (köşeli parantezi koymayın):

Pushd [dosya yolu]

Ardından Enter'a basın. Bir alt satıra dosya yolu yazacak kendisi. Yanına:

Flash

Yazıp Enter'a basın. İşlemler tamamlanırken bir noktada "unable to detect" tarzı uyaru mesajı gelecek. Orada Y\N soracak. Y yazıp Enter'a basın. İşlem tamamlanınca bilgisayar otomatik olarak başlayacak. Sorun çözülmüş olacak. Sonrasında güncelleştirme denetleyin sadece. Format atmanıza gerek yok. Kolay gelsin :)

Merhaba dosyayı bana da yolladılar ama yapamadım bir türlü senin anlattığın gibi ilerliyorum fakat olmuyor dosya yolunu kopyalıyorum komut işletimi de dediğin gibi yapıyorum pushd dosya yolunu yazıyorum alt satıra aynı şekil kopyalıyor yanına flash yazdığım da is not recognized as an internal or external command operable program or batch file böyle bir hata alıyorum yardımcı olursan sevinirim

@Hans Landa @OguzHaNn5252 Mesajınızı şimdi gördüm. Oradaki ilgili kişi bana bu yollarla yardımcı olmuştu. Üzerinden çok zaman geçtiği için hatırlamıyorum ama siz de oradan yardım alabilirsiniz.

@Hans Landa Maalesef dosyalar anakartın seri numarasına kadar özel.

Geri
Yukarı