Intel i3 10100F alınır mı?

Hocam mesela günlük 1080p 15 dakikalık montaj yapılacak yine mi alınmaz?
Alınır ancak Ryzen ile arasında dağlar gibi bir fark olacaktır. Oyunda Intel yaklaşık %4-5 FPS artışı sağlar ancak o tarz işlerde Ryzen belki %50-70 kadar daha hızlı olacaktır.

Kendine şu soruyu sor upgrade yapsam ne yapabiliyorum diye? İleride illaki yetersiz gelecek AMD kanadında her türlü güzel upgrade yapabilirsin R5 5600X bile takılır piyasaya geldiği zaman ölü soket, kapalı çarpan kilidi, düşük RAM frekansı, küçücük önbellek boyutu gibi eksi yönleri var o yüzden Ryzen diyoruz hep günlük 15 dakika yapıcağın iş 1 saate çıkar çünkü iş tarafında önbellek çok önemli diye biliyorum kule soğutucu ile 3100 4.5 GHz'de sana fazlasıyla yeticektir yetmediği zaman sınır yok. Parana göre upgrade imkanı sunuyor. Herkese hayırlı sabahlar.

Şu anki fiyat ile bence bir düşünülmeli çünkü sadece Vatan'da var şu an 1 aya 800 civarı Hepsiburada vs bulabilecek duruma gelinir.

Tahmin ediyorum Vatan'da fiyatlar hep yüksek (mesela 10100 piyasada 1050 TL iken Vatan'da 1370 TL)

AMD Ryzen 3 3100 önbellek tarafında daha iyi olduğu için Render/Photoshop işlerinde daha hızlı. Anlattığıma bakarsanız oyun için dediğimi görebilirsiniz. Bazı arkadaşlar OC konusu açmış. OC mantıklı bir seçenek ryzen 3 3300X gibi bir işlemciyle yakın performansa gelebiliyor. Kasa içi doğru hava akışı sağlandığında ve termal macun yüksek kaliteli bir macunla değiştirildiğinde yapılabilir.

Şu anki fiyat ile bence bir düşünülmeli çünkü sadece Vatan'da var şu an 1 aya 800 civarı Hepsiburada vs bulabilecek duruma gelinir.

Tahmin ediyorum Vatan'da fiyatlar hep yüksek (mesela 10100 piyasada 1050 TL iken Vatan'da 1370 TL)
Hocam şuan her yerde var. En ucuz 925 TL'ye geliyor. Sizce bir kaç hafta daha beklenmeli mi? Fiyatlar düşer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı