Intel i3 10100F ve GTX 1650 sistemi yükseltmek vs satıp yenisini almak

Daha fazla  
Selamünaleyküm dostlar, evimde oyun amaçlı kullandığım sistemim var fakat artık güncel oyunlara ve güçlü oyunlar için pek tatmin edici, yeterli olmuyor. Bu yüzden, bu elimdeki sistemi satıp üstüne katarak yeni sistem mi almalıyım yoksa elimde ki sistemin ekran kartını satıp yeni ekran kartı mı almalıyım? Bu sistemi elden 8000TL'ye çıkarmayı planlıyorum, garantisi İtopya tarafından var ya da sisteme RTX3060 12 GB'ya da daha mantıklı, bunun kadar güçlü bir kart takmalıyım. Ekran kartlarını söylemeden önce sisteme yetecek verimini tam alacak darboğaz olmayacak bir kart söylemeye özen gösterirseniz sevinirim.

Ekran kartı: EVGA GeForce GTX 1650 sc Ultra Gaming 4 GB GDDR6 12.

İşlemci: Intel i3 10100F 3.60GHz 6MB önbellek 4 çekirdek (kutusu yok)

Anakart: Gigabyte H410M S2H V3 2999MHz DDR4 soket 1200 M.2

Güç: Corsair Carbide serisi 550W 80+ Bronze USB.

SSD: Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD 1700 MB okuma.

RAM: Corsair 8x2 16 GB LPX siyah 3200MHz CL16 DDR4.

Kasa: Corsair Spec 05.

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata elden çıkartmanız zor. RTX 3060 12 GB takarsanız işlemci sorun yaratabilir. Bütçe belirtin.

Bütçe ekran kartı için 8K belirledim kafadan fakat sıfır sistem için bu elimdekini dediğim fiyata satmaya çalışacağım üstüne yine 8K ekleyerek 16klık RTX 3060'li bir sistem almayı planlıyordum. Hocam ayritten en fazla 2060S'i besler diyorsunuz lakin ben bu platformun birçok üyesinden konularda görüp duyarak RTX 3060'a yeteceğini duydum ve ayritten i3 10.n i5 12.n ile kafa kafaya tutuyorlardı. Yani demek istediğinizi yalanlamaya çalışmıyorum ama emin misiniz?

Bütçe ekran kartı için 8K belirledim kafadan fakat sıfır sistem için bu elimdekini dediğim fiyata satmaya çalışacağım üstüne yine 8K ekleyerek 16klık RTX 3060'li bir sistem almayı planlıyordum. Hocam ayritten en fazla 2060S'i besler diyorsunuz lakin ben bu platformun birçok üyesinden konularda görüp duyarak RTX 3060'a yeteceğini duydum ve ayritten i3 10.n i5 12.n ile kafa kafaya tutuyorlardı. Yani demek istediğinizi yalanlamaya çalışmıyorum ama emin misiniz?
@Bnalsveee eisaemyck

@Bnalsveee eisaemyck

Darboğaz oluyor hocam. Şimdilik çok ciddi sorunlar çıkartmaz ama zamanla yetersiz gelecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sisteminizi elden çıkartıp RX 6700, 6700 XT, RTX 3060 12 GB hazır sistemler alınabilir elbette.

Darboğaz oluyor hocam. Şimdilik çok ciddi sorunlar çıkartmaz ama zamanla yetersiz gelecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sisteminizi elden çıkartıp RX 6700, 6700 XT, RTX 3060 12 GB hazır sistemler alınabilir elbette.

AMD ekran kartlarını hiç bilmiyorum o yüzden hep RTX taraftarıyım.

Selamünaleyküm dostlar, evimde oyun amaçlı kullandığım sistemim var fakat artık güncel oyunlara ve güçlü oyunlar için pek tatmin edici, yeterli olmuyor. Bu yüzden, bu elimdeki sistemi satıp üstüne katarak yeni sistem mi almalıyım yoksa elimde ki sistemin ekran kartını satıp yeni ekran kartı mı almalıyım? Bu sistemi elden 8000TL'ye çıkarmayı planlıyorum, garantisi İtopya tarafından var ya da sisteme RTX3060 12 GB'ya da daha mantıklı, bunun kadar güçlü bir kart takmalıyım. Ekran kartlarını söylemeden önce sisteme yetecek verimini tam alacak darboğaz olmayacak bir kart söylemeye özen gösterirseniz sevinirim.

Ekran kartı: EVGA GeForce GTX 1650 sc Ultra Gaming 4 GB GDDR6 12.

İşlemci: Intel i3 10100F 3.60GHz 6MB önbellek 4 çekirdek (kutusu yok)

Anakart: Gigabyte H410M S2H V3 2999MHz DDR4 soket 1200 M.2

Güç: Corsair Carbide serisi 550W 80+ Bronze USB.

SSD: Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD 1700 MB okuma.

RAM: Corsair 8x2 16 GB LPX siyah 3200MHz CL16 DDR4.

Kasa: Corsair Spec 05.

Hocam bire bir aynı sisteme sahibiz neredeyse bence 2. el ekran kartı alıp diğer parçaları 0 alarak güzel bir 3070 - 3080 dizilebilir o kasayı ben 8000'e satacağım bir arkadaşla anlaştık tanıdık satıp üstüne ekleyip böyle bir sistem dizmeyi düşünüyorum sizde böyle bir şeyler yapabilirsiniz.

AMD ekran kartlarını hiç bilmiyorum o yüzden hep RTX taraftarıyım.

Fiyat performans olarak mükemmel AMD tarafı. RTX 3060'a vereceğiniz parayı RX 6700 XT modeline verirsiniz.

Örnek olarak bir sistem, işlemci 5600 yapılarak alınır.

@Bnalsveee eisaemyck

2K da besleyebilir 3060 ama 1080p de 2060 la bile hafif darboğaz olur.
Darboğaz demek uyumuszluk demek değil yine kullanırsınız ama alacağınız performans daha az olur.
Sistemi satmanız daha mantıklı ayrıca.
16k ya 3060 Ti sistem bulabilirsiniz ancak o fiyata satabileceğinizi sanmıyorum.

Hocam bire bir aynı sisteme sahibiz neredeyse bence 2. el ekran kartı alıp diğer parçaları 0 alarak güzel bir 3070 - 3080 dizilebilir o kasayı ben 8000'e satacağım bir arkadaşla anlaştık tanıdık satıp üstüne ekleyip böyle bir sistem dizmeyi düşünüyorum sizde böyle bir şeyler yapabilirsiniz.

Ben kampanyalı sistem bekleme taraftarıyım o sırada elimdekiyle oyalanırım yazdan biraz sonra almayı düşünoyrum zaten.

Geri
Yukarı