Intel i3 2120 İçin Darboğaz Yapmayacak En İyi Ekran Kartı

21 Savage

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

Ben de forumdaki bir çok insan gibi bir Casper mağduruyum. Yıllar boyu hunharca kullandığım Casper bilgisayarıma ufak dokunuşlar yapmak istiyorum. Dediğim gibi, "ufak" olduğu için fazla bütçe ayırmayacağım.
Sistem özelliklerim şu şekilde:

-Intel i3-2120 CPU @ 3.30 GHz
-HD 6350 512 MB
-4 GB 1333 Mhz RAM
-PEGATRON IPSXB-H61 Anakart

İyi bir ekran kartını takabilmek için uygun bir anakarta sahip olmak gerektiğini biliyorum. Bu yüzden ekran kartının yanında bir adet de anakart önerirseniz sevinirim. Bütçem en en fazla 900-1000 lira.

VGA monitörüm var. Ancak oyun oynamak için 1080p televizyonumu kullanacağım. GTA 5, Crysis serisi, Far Cry serisi, Battlefield serisi gibi oyunları 1080p ultra high gibi ayarlarda oynamak istiyorum.

Eğer üşenmeden okuyup, yardımcı olduysanız şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4GB bellek 2016-2017 oyunları için yetersiz.
Elimdekinin üstüne 1333 Mhz 4 GB daha alsam, ikisini aynı anakarta taksam, olur mu? Ayrıca RX460'tan daha iyisi olamaz mı, GTX 950, 1050, 1050 Ti gibi?
Ayrıca anakart önermeyi de unutmayınız lütfen.
Not: İkinci el donanım alışverişine sıcak baktığım için sahibinden gibi sitelerden de önerebilirsiniz.
Edit: Arkadaşlar güç kaynağı meselesini unutmuşum, 300Watt güç kaynağım var, önerdikleriniz için en az ne kadarlık bir güç kaynağım olması gerektiğini söylerseniz harika olur.

Elimdekinin üstüne 1333 Mhz 4 GB daha alsam, ikisini aynı anakarta taksam, olur mu? Ayrıca RX460'tan daha iyisi olamaz mı, GTX 950, 1050, 1050 Ti gibi?
Ayrıca anakart önermeyi de unutmayınız lütfen.
Not: İkinci el donanım alışverişine sıcak baktığım için sahibinden gibi sitelerden de önerebilirsiniz.
Edit: Arkadaşlar güç kaynağı meselesini unutmuşum, 300Watt güç kaynağım var, önerdikleriniz için en az ne kadarlık bir güç kaynağım olması gerektiğini söylerseniz harika olur.
RX 470, yanına 4gb ram daha, birde Aerocool VX500 öneririm. Ram inizin model numarasını atar mısınız?

RX 470, yanına 4gb ram daha, birde Aerocool VX500 öneririm. Ram inizin model numarasını atar mısınız?
Üzgünüm, ancak şuanda bulamadım. En son baktığım zaman Kingston, 4 GB 1333 Mhz ve yanlış hatırlamıyorsam CL9 veya 11 olduğunu hatırlıyorum.
Ayrıca RX 470'in darboğaz yapmayacağına emin misiniz?
Ben GTX 960-70 planlıyordum, R9 380 veya 1050 Tİ, eğer yapmayacaksa bunlardan birisini alayım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı