Intel i3 3. nesil ve ASUS RX550 darboğaz yapar mı?

ardaersti

Centipat
Bir de anakartım DDR3 RAM DDR3 fakat alacağım ekran kartı DDR5 bir de sistemim 64 Bit ama alacağım ekran kartı 128 Bit bir sorun çıkar mı? Yardımcı olacak var mı bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Anakart üzerindeki ram ile ekran kartındaki ram arasında bir bağlantı yoktur. (uyumluluk açısından)
Çalışır, ancak anakart üzerindeki "PCI E" slotunuz 2.0 ise biraz performans kaybı yaşayabilirsiniz . Darboğaz ise oyuna göre değişiklik gösterir bence .

işlemcinin tam modelini yazarsan daha net bir şey söylenebilir fakat ekran kartının ne RAM hızınla nede işletim sisteminin veri yoluyla bir alakası yok ekran kartındaki bit değeri GPU çekirdeğin ile bellek modülleri arasındaki veri yolu genişliğidir

işlemcinin tam modelini yazarsan daha net bir şey söylenebilir fakat ekran kartının ne RAM hızınla nede işletim sisteminin veri yoluyla bir alakası yok ekran kartındaki bit değeri GPU çekirdeğin ile bellek modülleri arasındaki veri yolu genişliğidir
işlemcim intel i3 3220 veya 3230 tam hatırlamıyorum ama yüksek ihtimalle intel i3 3220

hafiften darboğaz yapar, tabi oyundan oyuna değişir bu durum ama ilerde Intel Core i5-3470 gibi bir yükseltme yaparsan ortadan kalkar 2. el olarak 200₺ civarına bulunabiliyor
teşekkür ederim sağ olasın vaktinizi ayırdınız
hafiften darboğaz yapar, tabi oyundan oyuna değişir bu durum ama ilerde Intel Core i5-3470 gibi bir yükseltme yaparsan ortadan kalkar 2. el olarak 200₺ civarına bulunabiliyor
oyun olarak sadece legue of legends ve cs go oynuyorum bunlarda bi problem çıkartırmı sence ?

Son düzenleme:
teşekkür ederim sağ olasın vaktinizi ayırdınız

oyun olarak sadece legue of legends ve cs go oynuyorum bunlarda bi problem çıkartırmı sence ?
o oyunları ben GT 940m i5 6200u ile sorunsuz oynuyorum ek olarak pubg lite da oynuyorum hani sistem istemiyo zaten onlar ben GTA 5, Witcher 3 gibi oyunlarda çok az yapar demiştim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı