Intel i3 4130 vs i3 4170

AphexTwin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemime yeni işlemci lazım. 1 yıl kullanacağım. Aralarındaki oyun performansı farkı nedir? GTX 750 Ti ile kullanacağım. Battlefield 1 oyununda multiplayerde G3258 çok zorlanıyordu, ben de değiştirmek zorunda kaldım. Hatta çoğu oyunda darboğaz yapıyor. Battlefield 1 gibi multiplayer modu olan oyunlarda ikisi de zorlanma yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaparlar. BF 1 işlemciye yüklenen bir oyun. 4 izlekli işlemci de artık zayıf kalıyor. Bu videoda sizinki gibi bir sistem kullanılmış:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşlemci %100 kullanılırken ekran kartı kullanım değeri 70-90 arası. O video Beta aşamasındayken çekilmiş. Ancak normalde de buna benzer değerler görüyoruz. Mesela:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAM'in de etkisi var elbette. Sizde kaç GB RAM var?

RAM'in çift kanal olması bu oyunda biraz avantaj sağlıyor. Ama sizde bu çok etki etmeyecek çünkü her iki i3 işlemciden hangini alırsanız alın FPS düşüşleri olacak işlemciden dolayı. Tabi ki 3258'deki gibi olmaz ama can sıkıcı şekilde olacak. Eğer sırf BF1 için bu değişikliği yapıyorsanız şartları biraz zorlayıp i5 almalısınız.

Sadece BF1 için değil ancak sıklıkla oynadığım bir oyun. Bazı videolarda darboğaz çok az da olsa 50-60 fps alıyorlar genelde ve bütçem oldukça kısıtlı. Acil değişiklik yapıyorum.

Battlefield 1 için GPU kullanımı az olsa da sürekli takılma ya da aşırı az fps almama sebep olmaz umarım. G3258 işlemciyi kullanırken 20 fps'den yukarı çıkamıyordum.

Bence ikinciel i5 4460 alın. Bu forumda ucuza satıyorlardı görmüştüm.

Bütçem maksimum 320 TL olduğu için i5 alabileceğimi düşünmüyorum ama bakarım, sağolun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı