Intel i3 4150 tabanlı sistem son dokunuşlar

Bende yakın zamanda yeni sistem topladım. Gigabyte H81N sitesinde desteklediği işlemciler sayfasına haswell ve refresh işlemciler için en az F3 bios sürümü gerektiği belirtilmiş ve haswell refresh işlemci içinde özellikle güncelleme yapılması gerektiği yazmıyor. Bende doğal olarak F3 sürüm ile gelir sandım. Ancak anakart F1 sürüm ile geldi! En azından ekrana görüntü geliyodu. Bios 1-2 dk sonra donuyo ve sisteme restart yapılmıyo siyah ekranda kalıyodu. Bende işte bios güncellemesi yaptım düzeldi.

Böyle bir sorun olabilir hatta görüntü de gelmeyebilir tabi kesin olur diyemem 8 serisi anakartların bazılarında sorunsuz kullandığını söyleyen arkadaşlarda var.

Hazır 100 tl daha bütçen varsa bence @Göksel Gündüz arkadaşın dediği gibi güncel 9 serisi bir anakart alman mantıklı olur. İlerde sistemi yükletmek istediğinde de fazladan verdiğin paranın karşılığını alırsın ki sonuçta 400-500 tl değerinde bir anakart almıyosun. Basitçe bütçen varsa güncel olanı alman her zaman iyidir.

9 serisi anakartlar ;
"Intel Haswell, Haswell Refresh, K Serisi ve Devil’s Canyon gibi 4. ve 5. nesil Core işlemcileri destekliyor…"

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı