Intel i3 550 Sisteme Windows 10 Kurulur mu?

Lactuca Sativa

Kilopat
  • Intel Core i3 CPU 550 3.20GHz
  • 2 GB RAM
  • HD 5450
  • 500 GB HDD
Şu an Windows 7 Home 64 bit kurulu. Windows 10 son sürüm kurmayı düşünüyorum. Sizce uygun olur mu? Olmazsa hangi işletim sistemini kurmalıyım? Çünkü bilgisayar şu an acayip yavaş. Tozunu iyice aldım. Format attıktan sonra termal macununu da yenileyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • 2 GB RAM
  • HD 5450
  • 500 GB HDD
Şu an Windows 7 Home 64 bit kurulu. Windows 10 son sürüm kurmayı düşünüyorum. Sizce uygun olur mu? Olmazsa hangi işletim sistemini kurmalıyım? Çünkü bilgisayar şu an acayip yavaş. Tozunu iyice aldım. Format attıktan sonra termal macununu da yenileyeceğim.
Kurmanızı pek önermem eğer 2 gb ram daha eklerseniz kurabilirsiniz. 32 bit olarak.

Herhangi bir ekleme yapamam. Sırf Windows 10 kurayım diye bir şey söylemiyorum. Elimde hazır bellek vardı o yüzden kursam sıkıntı olur mu diye bir sorayım dedim. Olmadı Windows 7 indireceğim yine.

• 2 GB RAM
  • HD 5450
  • 500 GB HDD

Bu parçalarla hiç Windows 10'a bulaşmayın. 32 bit olsa bile sistem rahat çalışamaz. 4 GB RAM olsaydı, düşünülebilirdi tabi...

Bu haliyle size önerim Windows 7 Starter kurmanız. Windows 7'nin en minik sistem gereksinimi isteyen sürümüdür ve hakikaten tıkır tıkır çalışır. Tek sıkıntısı arka plan fotoğrafı değiştirmek için basit bir aracı program kullanırsınız, onu değiştirmez isterseniz bu yol gerekiyor çünkü cidden minimize bir işletim sistemi :D Fakat düşük parçalarda iyi çalıştığını garanti ederim, evdeki eski PC'de kullanmaktayım...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı