Intel i3 6098P GTX 1060 Sistem Toplama

Hocam gayet güzel.
Ancak bir şey var.
O da şu: O işlemci darboğaz belki yapmayabilir.
Ancak 1 2 saat oynadıktan sonra yavaş yavaş performansı düşecektir büyük ihtimalle.
Gtx 1060 a o işlemci pek yakışmıyor.
100 200 tl verin i5 6400 i5 6500 i5 6600 falan alabilirsiniz.
Ne kadar çok vereceğinize bağlı.
Ayrıca ekstra olarak sinerji öneririm.

Bende darboğaz yapacağını sanmam ama ileride yapabilir. Arkadaşın da belirttiği gibi minimum i5 6402p tercih edin.

Güç kaynağı pek tekin gözükmedi. O kasa yerine Aeracool GT Black Edition tercih edebilirsiniz. B150 kartın Gaming modeli göz boyama, pazarlama hilesi olarak gözüküyor bana. Önermiyorum. Aynı fiyata Gigabyte H170/Z170 anakart alabilirsiniz. RAM DDR3. DDR4 eklemeniz gerekmekte. En az i5 6402P eklemek daha doğru olur bu ekran kartına. Bunun dışında Samsung veya Kingston SSD'lere yönelmenizi öneririm.

1060 güçlü bir kart bazı oyunlarda 1080P ve altı çözünürlükte kartı frenleyebilir azda olsa. Aynı sistemi kullanmıştım daha önce i3 6098P ve GTX1060 2K' da ultra ayarlarda BF1 betasını 60+ stabil bir FPS ile oynamıştım. Ancak 1080P' de bazı işlemciye yüklenen ağır oyunlarda o işlemci çok azda olsa fren yaptırabilir ekran kartına. Arkadaşlarında dediği gibi i5 6402P almaya çalışın en azından.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı