Intel i3 6100 GTX 750 Ti Sistem Düşük Performans Sorunu

Darthlon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eskiden kötü bir bilgisayarım vardı, oyun performansı çok düşüktü. Ben de PC işinden anlamıyordum, iyi bir ekran kartı alınca düzelir diye tahmin etmiştim ve MSI GTX 750 Ti almiştim aldigimda MSI Afterburner'in ne işe yaradığını bilmiyordum. Kurcalarken çekirdek ve bellek hızını neredeyse maksimum ayarlara çekmiştim ve ekran kartı durup yanıt vermemişti. Sonra kendine geldi, bu olayda ekran kartı zarar görmüş müdür dersiniz? Çünkü yeni bir sistem toplayınca (2500 TL'lik oyun sistemindeki tavsiye edilen B150M Bazooka, Intel i3 6100 işlemci 16 GB 2133 MHz Fury RAM aldim. Diski WD Blue 1 TB 7200 RPM aldim. SSD'ye gerek duymadım. Oyun performansında beklediğim performansı ve stabilliği pek alamadım. BF 4'te mediumda oynayabildim 90 FPS'lerde. Ultra hayaldi. Bir gün de Rocket League oynarken gol attım mı ki patlama efektiyle görüntü gidip geldi. Ardindan çekirdek ve bellek hızı 405 MHz oldu. Ekran kartının %30 çalışıyordu. Ne yapsam sorunu düzeltemiyodum, ben de 1.5 haftalığına tatile gittim, gelince garantiye verecektim. Geldiğimde bir baktim sorun düzelmiş, fakat oyunlarda patlama efektlerinde çok zorlanmaya başlamıştı. Boyle 1 hafta falan geçti, bu arada evimde de sürekli elektrikler gidiyor. Her zaman olan bir olay ama hiç zararını görmedim. Ta ki bu son elektiriğin kesilmesiyle bilgisayarda ani FPS düşüşleri olmaya başladı. CS:GO'da hepsi lowda 4:3 ekran 1024x768 çözünürlükte ortalama 150-200-250 FPS alıyor ama sürekli ani FPS düşüşleri oluyor. Bu da beni deli ediyor. Garantiye vermeyi düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nedir? Ekran kartım mı arızalı yoksa başka bileşenler mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı