GTX 1050 Ti + i3 6100 Düşük Performans Sorunu

jMorphin

Decapat
Makaleler
1
Yeni bilgisayarımı aldıktan sonra oyunlarımı yükledim. İlk başta hiçbir oyunda kasma sorunu yoktu ancak internetteki testlere göre FPS değerlerim düşüktü. Fortnite Epic ayarlarda arada bir kasıyor, donuyordu ama onun dışında bir sorunum yoktu. Sonra bu hafta CS:GO oynarken drop yemeye başladım ve bu oyunu çok ciddi etkiliyordu. Sadece CS:GO'da değil GTA Online'da da aynı sonuçları alıyordum. Sonra bir gün içini açayım dedim ve işlemci soğutucunun 2 yuvasının takılı olmadığını ve fan yaprağının'da yamuk takıldığını gördüm. İşlemci soğutucunun 2 yuvasını takmaya çalışırken yuvaların kırık olduğunu gördüm. Bilgisayarı biz değil abim bilgisayarı aldığı yerdeki adama montajlatmış. İşlemci soğutucu ile FPS farkı bu kadar fazla olabilir mi? olabilirse ilk aldığım zaman drop yemezken şimdi neden yiyorum? Kasayı temizledim ve öyle girmeyi denedim 3 gün boyunca drop olmadan oynadım fakat şimdi yeniden başladı. CS:GO'da 60 FPS civarlarından 30 FPS'ye bir anda iniyor ve bu bana drop olarak geri dönüyor, özelliklerim:
  • GPU : Asus Cerberus GTX 1050 Ti
  • CPU : i3 6100
  • RAM : 8 GB ( Markası üstünde yazmıyor, koruma kraketi bile yok.)
  • Anakart: GIGABYTE
  • 120 GB SSD ve 1 TB harddiskim var.

Lütfen yardım.
Canım abim bu bilgisayara 60 Hz monitör ile birlikte 4000 TL vermiş. Keşke danışsaydı kendisi fazla anlamıyor bilgisayardan çünkü.

Edit: Oyunların hepsi en düşük ayarlardayken böyle yapıyor oyunları en yüksek ayarlara alınca oynanmayacak kadar kasıyor.
UP

Son düzenleme:
ben bile CS:Go`da GTX 1050 varken en yüksek ayarlarda 1080p de 400-500 fps alıyordum sonra 200-300 e düştü sen nasıl böyle düşük fps alıyorsun anlayamadım psu yeterli mi ve belki format atmalısın korsan Windows sürümlerini kullanıyorsan oluyor bende de olmuştu iyi akşamlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı