Intel i3 6100 RX 470 GTA 5 Düşük FPS Sorunu

WitchKing07

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı,Teknik Servis
Merhaba arkadaşlar, GTA 5'te acayip bir FPS düşmesi söz konusu, yapılan incelemelerde RX 470'in ultra ayarlarda bile GTA 5'i 60 FPS üzerinde oynattığını görüyoruz ki Technopat da test etti bunu. Fakat bende özellikle araç sürerken ayarlar ne derecede olursa olsun 45 FPS üstüne çıkmıyor. Darboğazdan şüpheleniyorum fakat ayarları düşürdüğümde de aynı sorun devam ediyor. SSD'ye kurarak denedim sonuç yine aynı. RAM'in sıkıntı olacağını düşünmüyorum zira 8 GB RAM GTA 5'e yetiyor. Böyle sorun yaşayan biri var mı aranızda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, GTA 5'te acayip bir FPS düşmesi söz konusu, yapılan incelemelerde RX 470'in ultra ayarlarda bile GTA 5'i 60 FPS üzerinde oynattığını görüyoruz ki Technopat da test etti bunu. Fakat bende özellikle araç sürerken ayarlar ne derecede olursa olsun 45 FPS üstüne çıkmıyor. Darboğazdan şüpheleniyorum fakat ayarları düşürdüğümde de aynı sorun devam ediyor. SSD'ye kurarak denedim sonuç yine aynı. RAM'in sıkıntı olacağını düşünmüyorum zira 8 GB RAM GTA 5'e yetiyor. Böyle sorun yaşayan biri var mı aranızda?
i3 6100 GTA 5 gibi bir oyunda darboğaz yapabilir.

Olabilir zaten başka bir ihtimal kalmıyor, fakat bu gpu kullanımını azaltmıyor yani şöyle söyliyeyim, gpu frekansını azaltsam bile örneğin 1254 mhzden 800 mhze çeksem bile fps düşmüyor, çok enteresan ayrıca msi afterbyrnderdan cpu kullanıma bakıyorum çok nadir yüzde yüz oluyor pek te darboğaz gibi durmuyor açıkçası, Far Cry 4 tede aynı problem mevcut, para verip ekran kartı alıyorsun ayarları düşürsen bile 60 fps üstü alamıyorsun. İlginç.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı