Intel i3 6100 ve R7 240 Darboğaz Yapar mı?

mandalina0535

Hectopat
Selam. Bugünki konumuz 'ekran kartı darboğazı'. Örnek vererek başlayalım. Mesela İ3 6100- İ3 6098P gibi İ3'ün son nesil DDR4 işlemcileri ile R7 240 DDR3 ekran kartını birleştirsek bir darboğaz, drop, hayal kırıklığı olur mu ?

Şimdi soracaksınız neden bu işlemciye bu ekran kartı. Amacım da bunu yapmak değil amacım öğrenmek. Dostlarım bu konuyu bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Teşekkürler [emoji4]

i3 6100 ile rx 460 kullanılıyor. Rx 470 kullanan bile var. Yani sorun olmayacaktır o ekran kartı low profile bir ekran kartı zaten.

Ben MSI r7 240 kullanıyorum. FM2 çok eski bir anakart ve 250 PSU,Atlon x2 gücünde işlemciyle sen düşün yani. Çok rahat taşır.

Ya arkadaşlar bu konuyu ben açtım bu diger hesap. Bu konuyu düzenleyen modaratörü nasil almişlar buraya anlamadım. R7 370 diye bir şey yazmadım konu başlığına bak. Ekran kartı darboğazını sordum ben. Ekran kartı işlemcinin yanında düşük kalıp darboğaz olurmu demek istedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı