Intel i3 9100F CPU %100 oluyor

Wallywestrt

Hectopat
Makaleler
1
Ekran kartım XFX RX570 8 GB, işlemcim Intel i3 9100F. NBA2K20 oynarken (ayarlar Ultra aldığım FPS 70-90 arası) CPU %100 oluyor. Bu normal mi? Zararı var mı?

Online kısmı var mı bilmiyorum Online kısmı varsa Online mı oynuyorsun?

Ayarları düşürsem düzelir mi? Ve darboğazın zararları nelerdir? Son olarak hazır alınan bir kasada darboğaz olur mu?

Pardon orada işlemciyi karıştırmışım. Darboğaz söz konusu değildir. BIOS'un güncel mi arkada fazlalık uygulama açık mı? Kasayı ne zaman aldın, temizledin mi?

Darboğaz sorunu yaşıyorsan ve ayarları düşürürsen darboğaz artar.
Darboğazın sistemine mekanik bir zararı olmaz ama ekran kartından tam performans alamamış olursun.
Hazır alınan bir kasada da darboğaz olabilir.

Pardon orada işlemciyi karıştırmışım. Darboğaz söz konusu değildir. BIOS'un güncel mi arkada fazlalık uygulama açık mı? Kasayı ne zaman aldın, temizledin mi?
Kasayı alalı 1 hafta oldu. BIOS güncel mi açıkçası bilmiyorum. Arkada Steam, xbox ve opera açık. Ayrıca online kısmı var hem single hem online oynuyorum

Darboğaz oluyor demek %100 olması. Oyuna Drop girmiyorsa sıkıntı teşkil etmez sadece ekran kartından tam performans alamazsınız. Ve ayarları düşürmeyin aksine çözünürlüğü yükselterek darboğazı azaltabilirsiniz

Darboğaz oluyor demek %100 olması. Oyuna Drop girmiyorsa sıkıntı teşkil etmez sadece ekran kartından tam performans alamazsınız. Ve ayarları düşürmeyin aksine çözünürlüğü yükselterek darboğazı azaltabilirsiniz
Tamamdır teşekkür ederim
Darboğaz sorunu yaşıyorsan ve ayarları düşürürsen darboğaz artar.
Darboğazın sistemine mekanik bir zararı olmaz ama ekran kartından tam performans alamamış olursun.
Hazır alınan bir kasada da darboğaz olabilir.
Size de teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı