Intel i5 10210U sabit 1.59GHz

Arda Saygın

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar işlemcim sabit 1.59GHz alıyor ve çekirdek Volt'u da onunla beraber sabit ancak bilmediğim bazı nedenlerle çekirdek Volt'u arttıyor aynı zamanda sabitlenmiş GHz artışa çıkıyor. Burada sorun nedir prizde mi sorun var yoksa işlemcimi 1.59GHz sabitli(yeşil çizgi çekirdek Volt, gri çizgi işlemci GHz) prize takılı ve güç ayarlarını yüksek performansta kullanıyorum. Çekirdek voltajını değiştiremiyorum.

1645119824115.png

1645120014115.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Program üzerinden yanlışlıkla Turbo Boost'u kapatmış olabilir misiniz? Bir de güç planında oynamalar yaptınız mı?

Program üzerinden yanlışlıkla Turbo Boost'u kapatmış olabilir misiniz? Bir de güç planında oynamalar yaptınız mı?
1645121160150.png
Açık gözüküyor ve değişiklik yapamıyorum.Güç ayarları default modunda.Yükseltme yaptıgımda birkaç değişiklikten başka önemli bir değişiklik olmuyor

Hocam ThrottleStop indirip ana ekranın fotoğrafını atar mısınız? Oradan anlaşılır Turbo Boost'un kapatılıp kapatılmadığı.

Turbo kapanmış. Soldaki Disable Turbo tikini kaldırın, şu an kullandığınız güç planının ayarlarına girip gelişmiş güç seçeneklerinden işlemci güç yönetimi kısmından en yüksek işlemci durumunda kaç yazıyor ona bakın.
Hocam Saolun düzelttim ama bir sorum olucak
1645121998841.png

Limit Throttling ve Power Limit Throttling ikisi aktifleşti bunlar birsorun çıkarmaz değilmi?

İlk olarak güç planında dediğim kısma bakın, eğer orda %99 ayarlıysa sorunu geçici olarak çözmüşüzdür. Bir de Extreme Tuning'i kapatın, ThrottleStop'dan da aynı işlemleri yapabilirsiniz. ThrottleStop'tan Limits sekmesinin fotoğrafını atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı