Intel i5-10300H ve GTX 1660Tİ sistemde GTA V FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

Lifosten

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. benim sorunum oyunlardaki FPS düşmesi sorunu. Başka başka oyunlarda sorunu yaşasam da sinir bozucu bir sorun değil. Fakat GTA V'te aşırı derecede fazla yaşıyorum. sebebini anlamış değilim.

Story modda bile 35-40 FPS alıyorum. Ara sıra FPS'nin 3'e 5'e düştüğünü görebiliyorum. Oyundaki FPS düşmesi ayrı oyunu Alt Tab atıp başka bir işlem yaparken bile bilgisayarım ölüyor. Şu anki driverlar güncel. Windows Update'de herhangi bir güncelleme yok. Bilgisayarıma virüs taraması yaptım. Oyun içindeyken CPU 60, GPU 60 derecelerde dolaşıyor. Farklı bir çözüm yönteminiz varsa lütfen bildirir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Intel i5-10300H-2, 4GHz Turbo Boost ile 4, 10GHz.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 Ti.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 250GB WD Blue sn550 M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba arkadaşlar. benim sorunum oyunlardaki FPS düşmesi sorunu. Başka başka oyunlarda sorunu yaşasam da sinir bozucu bir sorun değil. Fakat GTA V'te aşırı derecede fazla yaşıyorum. sebebini anlamış değilim.

Story modda bile 35-40 FPS alıyorum. Ara sıra FPS'nin 3'e 5'e düştüğünü görebiliyorum. Oyundaki FPS düşmesi ayrı oyunu Alt Tab atıp başka bir işlem yaparken bile bilgisayarım ölüyor. Şu anki driverlar güncel. Windows Update'de herhangi bir güncelleme yok. Bilgisayarıma virüs taraması yaptım. Oyun içindeyken CPU 60, GPU 60 derecelerde dolaşıyor. Farklı bir çözüm yönteminiz varsa lütfen bildirir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Intel i5-10300H-2, 4GHz Turbo Boost ile 4, 10GHz.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 Ti.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 250GB WD Blue sn550 M.2 SSD.
Raminizi yükseltebilirsiniz, onun dışında bir sorun göremedim. Ekran kartınız 1650 Super'mi 1660Tİ'mı ? Konuya farklı yazmışsınız da.

SSD disk sağlığını kontrol eder misiniz ? HD tune ile yapabilirsiniz bunu. Ayrıca MemTest yapmanızı da rica edeceğim. Sonrasında Aida64 ile stress testine sokalım bilgisayarı. Biliyorum hepsi çok fazla ancak adım adım yapın yaptıkça sonuçları bizimle paylaşın lütfen. Gerekli yardımı yapacağım buradan size.

Hocam, Dual ve Single farkını direkt olarak yaşayan biri olarak söyleyebilirim. Gerçekten çok farkeder. Ayrıca kullandığınız laptop marka ve modelini söyleyebilir misiniz? MUX switch olayını yaşıyor olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı