Intel i5-10400F Sistem önerisi

Bütçe
5.000-6.000 TL

gradlius

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba,

Elimde Gtx 770 ekran kartı mevcut ama çok yakında 1080ti ekran kartı gelecek. Bu sistemi şuan 770 ile kullanmak istiyorum ayrıca ileride bir 16 gb ram daha takacağım.
5.300 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Önerilerinize açığım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı en azından Memory OC için H510 veya B560 yapmaya bakın. B460 ve H410 çipsetlerde i5-10400F ile çıkabileceğiniz maksimum bellek hızı 2666 MHz.

Sıklıkla oyun oynanacaksa RAM tek 16 yerine 2x8 yapılabilir daha verimli olur, ancak ilerleyen zamanlarda workstation ağırlıklı render/kurgu/animasyon vb gibi işlerle de uğraşırım dersen şimdilik tek 16 yapıp ilerleyen dönemlerde bir tane daha 16GB'lık bellek modülü eklenebilir.

Fiyat farkı az bence 11400F al:
Anakart:
Kasa:
RAM:
SSD:
PSU:

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Anakartı B560 ve işlemciyi 11. nesil olarak güncelliyorum.
Kasa:
Bu kasanın fanlarının renkleri değiştirelebiliyor mu ? Pek yanar döner şeyleri sevmiyorum :) Tek beyaz yada başka bir renk oluyorsa süper.
Bir de PSU için daha önceden High Power kullanıyordum ve memnundum. Ama Kaliteli ve uygun fiyatlı bişi bulamadım.

Bunu almayı planlıyorum.

Son düzenleme:
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Anakartı B560 ve işlemciyi 11. nesil olarak güncelliyorum.

Bu kasanın fanlarının renkleri değiştirelebiliyor mu? Pek yanar döner şeyleri sevmiyorum :) Tek beyaz ya da başka bir renk oluyorsa süper.
Bir de PSU için daha önceden High Power kullanıyordum ve memnundum. Ama Kaliteli ve uygun fiyatlı bir şey bulamadım.

Bunu almayı planlıyorum.

Değiştirilebiliyor olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı