Intel i5 10400F vs Ryzen 5 3600

Bütçe
11000
Hocam yanlış anlamışsınız ben ısınma sorunu olarak R5 3600'ü kastettim. Fikrinize saydı duyuyorum kavga etmek gibi bir niyetim asla yok. Yeterli OC kullanıldığında uzun süre götürebilecek bir işlemci olduğunu söylemek istedim sadece.
Arkadaş işlemci olarak i5 10400F'i seçmiş. R5 3600 için demiştim diyerek kaçamazsın.

Hocam yanlış anlamışsınız ben ısınma sorunu olarak R5 3600'ü kastettim. Fikrinize saydı duyuyorum kavga etmek gibi bir niyetim asla yok. Yeterli OC kullanıldığında uzun süre götürebilecek bir işlemci olduğunu söylemek istedim sadece.
10400F'i eleştirdiğinizi görünce 10400F sanmıştım, kusura bakmayın o halde. Performans kısmında hala sözümün arkasındayım.

11K'ya bilgisayar alacağım ama ikisi arasında kararsız kaldım. Beklemeyi düşünüyorum 4. nesil Ryzen'leri ama bekleyince de dolar arşa çıkıyor. Bu 1 haftada bilgisayar almayı planlıyorum ve bu iki işlemci arasında kaldım. Overclock yapmayacağım, AutoCAD gibi uygulamaları kullanacağım ve ara sıra da CS:GO, GTA 5, Bannerlord oynayacağım. Anakart harici topladığım bilgisayarın ekran görüntüsünü atıyorum,

Eki Görüntüle 678804
Bu bilgisayarın beni 6-7 yıl idare etmesini istiyorum. Bu yüzden anakart çok araştırdım ama bir sonuca varamadım, işlemci tercihinizi ve tercih ettiğiniz işlemciye göre anakart yazarsanız sevinirim, teşekkürler.

Dediğiniz render programında da oyunlarda da benzer bir performansı olur aslında fakat 10400F daha az ısınıyor, daha ucuz ve LGA 1200 olduğu için ileride 11. nesile yükseltebilirsin ki bence Ryzen 4000 serisinden sonra çıkacağı için daha iyi olacak. Dediğiniz oyunlarda sanırım benzer perforamsntalar fakat onun harici oyunlarda 10400F daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel'de RAM frekansı o kadar önemli değil, 2666MHz kullansa performans sorunu vs yaşamaz. Z490 ile yüksek frekanslara çıkıldığında performans artışı yaşandığı doğru ama 2666MHz ile de boru değil, kullanılır.

Hocam Ryzen işlemci fiyatları uçtu şu an, şu sıralar Ryzen alınmamalı bence, 3100'e bir tek zam gelmedi.

10400F her türlü daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı