Intel i5-12400F işlemci sıcaklıkları normal mi?

Sistemim.
ASUS RX 6750 XT ekran kartı, Intel i5-12400F işlemcim var.
Şu ana kadar takibini yaptığım 2 oyunda işlemcim;
Rainbow Six: Siege.

Eki Görüntüle 1914423

Spider-Man: Remastered.

Eki Görüntüle 1914446

Çoğu oyunda da tahminen bu sıcaklıklara ulaşıyor. Fan stok fan.

Ekran kartım 62 dereceyi geçmedi.

Sizce normal mi?

Yani bu havada normal değerler. Bende de aynı işlemci var ama 360mm soğutucum var. İşlemci %100 kullanımda 20 dakika sonunda 60 derecedeydi.

İlk defa bu kadar sıcağı gördüm Ankara'da :D benim için bu sıcaklıklar fırından farksız. Ayrıca Adana'ya geldim. 4. gün sıcaktan hasta olup geri dönmüştüm.

Hocam o sıcakda kum dökme üstüne bağırsaksal problem üst üste bindi o sıcakta bayıldım gözümü hastanede açtım berbat haldeydim bu sıcakta ben bayıldım biglisayar nasıl ısınmasın hafif.

Bende 12400F kullanıyorum, stok fan ile 84 derecelere çıkıyordu. Şu anda sıvı soğutucuyla kullanıyorum. 80-84 derece normal sayılabilir yeni nesil işlemcilerde stok fan ile kullanırken.

Ben bir tek Dead Space Remake oyununda 100 dereceyi gördüm ama oyunu sıkıntısız oynamıştım.

Son düzenleme:
Bende 12400F kullanıyorum, stok fan ile 84 derecelere çıkıyordu. Şu anda sıvı soğutucuyla kullanıyorum. 80-84 derece normal sayılabilir yeni nesil işlemcilerde stok fan ile kullanırken.

Ben bir tek Dead Space Remastered oyununda 100 dereceyi gördüm ama oyunu sıkıntısız oynamıştım.
85 dereceyi görünce korkuyorum 100 derece neymiş :D

Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı