Intel i5 13400F için soğutucu önerisi

Jainkoren

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
WordPress & Seo
Anakart
GIGABYTE H610M H V2 3200 MHz DDR4 Soket 1700 M.2 U
İşlemci
Intel i5 13400F
Merhaba,

Intel i5 13400F işlemcili bir bilgisayar topladım ve yakın zamanda elime ulaşacak. Üzerinde stok fan mevcut ve stok fanla kullanmak istemiyorum. Sıvı soğutma alacaktım fakat bütçem aldığım kasa nedeniyle tükendi ve almaktan vazgeçtim. Beni 2 sene kadar idare edecek bir kule tipi işlemci soğutucu arıyorum. Birçok markayı gördüm kafam çok karıştı. Ortalama 1000-1100 TL'ye kadar bir bütçem mevcut. Önerilerinizi bekliyorum.

Not: Ekstra olarak sormam gereken bir soru var. Kule tipi fanı anakart kasaya takılıyken takabiliyor muyum?

Anakart modelim: Gigabyte H610M h V2 3200 MHz DDR4 soket 1700 M.2 USB 3.2 HDMI D-Sub mATX.
İşlemci modelim: Intel i5 13400F 2.5 GHz 30 MB önbellek 10 çekirdek soket 1700 10nm.

Teşekkürler.

Benim de kullandigim ürün kesinlikle isini fazlasiyla gorur 👍

Urunu takmak icin mecburen anakartin altina da vida zimbirtisini takmak icin sokmen zorundasin. Aparati alta takip ondan sonra uzerine fanin sabitlenecegi alani takman gerekiyor. Ardindan anakart montajini yapip ondan sonra fani sabitleyebilirsin. Anlatirken zor gibi duruyor ama daha basit gozun korkmasin 😌

Benim de kullandigim ürün kesinlikle isini fazlasiyla gorur 👍

Urunu takmak icin mecburen anakartin altina da vida zimbirtisini takmak icin sokmen zorundasin. Aparati alta takip ondan sonra uzerine fanin sabitlenecegi alani takman gerekiyor. Ardindan anakart montajini yapip ondan sonra fani sabitleyebilirsin. Anlatirken zor gibi duruyor ama daha basit gozun korkmasin 😌

Önerin için çok teşekkürler. Tek fanlı olması bir problem yaratır mı? 2 fanlı 3 fanlı modeller gördüm.

Bütceyi ve idare edecek zamanı okumadan yorum yazdım kusura bakmayın yukarıdaki arkadaşların tavsiye iyi bir şeye benziyor.

Cevabınız için çok teşekkürler. Peki 240 mm için 1000-1100 TL bandında kaliteli bir ürün bulamam sanırım değil mi?

Çok fark olmaz o kadar tek fanlı gayet yeterli.

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Geri
Yukarı