Intel i5 2430m Sorunu

ziya

Kilopat
Arkadaşlar ben de 6650m ve i5 2430m var. Saints Row ve GTA 4'ü orta ayarlarda rahatça açabiliyorum. Crysis de aynı ayarlarda açıyorum. 30 FPS'ye kilitli oynarken bir anda kasmaya başlıyo. Intel Turbo Boost teknolojisine bakınca güç tasarrufu moduna kilitlendiğini görüyorum. Windows güç planlarında her şeyi kurcaladım fakat bir sonuç alamadım. Yardım ederseniz sevinirim. GTA 4'de aynı sorun yarım saat oynadıktan sonra falan oluyor. Saints Row'da hiç bir şey olmuyor.

PC sandım. Laptop olduğunu unutmuşum.
CPU ısınız fazla. CPU'nuza oyunlarda yük bindiğinden dolayı ısınıp, kasıntı yapıyor olabilir.
Laptop'unuzu alalı çok olduysa termal macununuzu yenilemenizi öneririm. Hatta garantisi mevcut ise yollayın yenilesinler.

Isıda azalma olacaktır. Zira fan ızgaraları zamanla tozlanan ve tıkanan bir yapıya sahip. Ayrıca tecrübeniz var ise macun değişimini kendiniz bile yapabilirsiniz.
15:35'den sonrasına bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı