Intel i5 3210M GT 610M Overclock Yapılmalı mı?

rico

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar cevabın hayır olacağını biliyorum ama içimde kalmasın diye sormak istiyorum. 1 ay öncesine kadar 8 yıllık bir PC kullandığım için overclock hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Şu an ASUS'un A55V Laptop'unu kullanıyorum. Özellikleri:
  • Intel i5 3210M
  • NVidia 610M
  • Intel HD 4000
  • 4 GB RAM
GTA 5'te düşük ayarlarda 40-45 FPS alıyordum ve bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız performans fena değil. Sistem özellikleriniz düşük çünkü. Ayrıca laptop overclock kapasitesi epey düşüktür, bataryanın sağlayacağı güç belli. Üst seviye modellerde geniş çapta overclock imkanı olabiliyor. Siz de biraz bellek hızı artırmak gibi ufak OC yapabilirsiniz ama çok fark edeceğini sanmıyorum. Para biriktirip sistem almanızı öneririm.

Hocam bir sorum daha olacaktı. İşlemcim 2.5 ghz fakat 3.1 ghz'ye overclock ile çıkartılabiliyor yazıyor. Bu işlemi yapabileceğim bir rehber var mı ?

Arkadaşlar cevabın hayır olacağını biliyorum ama içimde kalmasın diye sormak istiyorum. 1 ay öncesine kadar 8 yıllık bir PC kullandığım için overclock hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Şu an ASUS'un A55V Laptop'unu kullanıyorum. Özellikleri:
  • Intel i5 3210M
  • NVidia 610M
  • Intel HD 4000
  • 4 GB RAM
GTA 5'te düşük ayarlarda 40-45 FPS alıyordum ve bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.
laptopta oc yapmak aşırı ısınmaya yol açabilir :) güzel kuvvetli bir soğutucu bulabilirsen yap derim ama bilgin var ise

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı