Intel i5 3210M Nvidia 610M Sistem LoL Yüksek FPS Grafik Hataları

uguratakan

Kilopat
Yer
visor01 @ istikram.
Daha fazla  
Meslek
Mobil Uygulama Geliştirici
Lenovo 580 Intel Core i5 3210M çift çekirdek, Nvidia 610M, Intel HD Graphics 4000 var PC'de. LoL oynarken orta-yüksekte 90 FPS alıyorum. Ortaya çekince ayarları 100 FPS falan oluyor. En düşüğe çektiğim zaman 160-200 FPS buluyor ama karakter 3-4 adımda bir geri zıplıyor oyunda. Tam olarak nasıl isimlendiriliyor bilmiyorum ama acaba bunun sebebi darboğaz oluyor olabilir mi? Nasıl anlarız bunu emin olmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo 580 Intel Core i5 3210M çift çekirdek, Nvidia 610M, Intel HD Graphics 4000 var PC'de. LoL oynarken orta-yüksekte 90 FPS alıyorum. Ortaya çekince ayarları 100 FPS falan oluyor. En düşüğe çektiğim zaman 160-200 FPS buluyor ama karakter 3-4 adımda bir geri zıplıyor oyunda. Tam olarak nasıl isimlendiriliyor bilmiyorum ama acaba bunun sebebi darboğaz oluyor olabilir mi? Nasıl anlarız bunu emin olmak için?

Kesinlikle uzak dur! Demek isterdim Intel'in dahili grafik kartı HD 4000'den bile daha yavaş! diyorum. Yıllar önce 610M kullanmış biri olarak söylemek istedim.
Karakterin 3-4 adım geride zıplaması gayet iyi.
Tavsiyem ise ileride bir laptop alacak olursan eğer 610M'den uzak durmanı tavsiye ediyorum.
Yanlış anlaşılmasın lütfen 610M hakkında bilgi vermek istedim.

Ayrıca belirtmek isterim Nvidia Denetim Masası'na girerek
1= Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap
2=Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver
3=Orta derecedeki veya kaliteye yakın olan işareti performansa doğru çek.

Veya
3D ayarların yönetilmesi bölümüne girerek.
1= Program ekle kısmından oyunu ekle
Aşağı kısımdan aynı şekil yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seç.

Az da olsa fark edecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle uzak dur! Demek isterdim Intel'in dahili grafik kartı HD 4000'den bile daha yavaş! diyorum. Yıllar önce 610M kullanmış biri olarak söylemek istedim.
Karakterin 3-4 adım geride zıplaması gayet iyi.
Tavsiyem ise ileride bir laptop alacak olursan eğer 610M'den uzak durmanı tavsiye ediyorum.
Yanlış anlaşılmasın lütfen 610M hakkında bilgi vermek istedim.

Ayrıca belirtmek isterim Nvidia Denetim Masası'na girerek
1= Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap
2=Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver
3=Orta derecedeki veya kaliteye yakın olan işareti performansa doğru çek.

Veya
3D ayarların yönetilmesi bölümüne girerek.
1= Program ekle kısmından oyunu ekle
Aşağı kısımdan aynı şekil yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seç.

Az da olsa fark edecektir.
3 4 adım zıplaması nasıl iyi olabilir ki

Onla alakası yok FPS limitle dostum 60'a.

Sorunun ekran kartı yetersizliğinden değil laptop'unun ekranının desteklediği maksimum FPS'ten (60 hz'dir muhtemelen) daha yüksek alman bu da karakterini birkaç adım geri atmasını sağlar. FPS'i 60'a sabitle düzelir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı