Intel i5 3210M sistem yükseltme

Aimerlapaix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, elimde Lenovo B580 model Intel i5 3210M model işlemciye sahip bir notebook bulunuyor. Bu notebook beni bir süredir idare ETS'e de oyunlarda düşük performanslar sunmaya başladı. Ani droplar olsun, takılmalar olsun birçok sorunla karşılaşıyorum. Notebook'umda 4 GB DDR3 1600MHz RAM bulunuyor. Ve bir de Intel HD Graphics 4000'e ek olarak harici bir GeForce GT610M grafik kartı var. Ben bu laptopa nasıl geliştirmeler yapabilirim? Performans ne kadar yükseltilebilir? Ekran kartını yükseltebilir miyim? (Bilgisayarda şu an SSD bulunmuyor.) SSD ne kadar fark yaratır?
RAM yükseltmesi önerileri için CPU-Z sonuçlarını bırakıyorum;
Ayrıca notebookun bir RAM slotu boş durumda şu an. Çift slota sahip.

1.png

2.png

Oyun performansına etki edecek en iyi RAM olur, SSD ile sistem arayüzü çok rahatlıyor. Yapabileceğiniz en iyi iki yükseltme SSD ve RAM.

Oyun performansına etki edecek en iyi RAM olur, SSD ile sistem arayüzü çok rahatlıyor. Yapabileceğiniz en iyi iki yükseltme SSD ve RAM.

Peki 4 GB'lık RAM yanına 8 GB RAM eklesem herhangi bir sorun olmadan 12 GB olarak kullanabilirim değil mi? Çünkü sistemi Windows 7'den Windows 10'a yükseltmek istiyorum ve Windows 10 RAM'ı çok kullanıyor.

Bir de şu an Windows 7'de oyun oynarken oynadığım oyunda 100 FPS alabiliyorum ama Windows 10'a geçince bu FPS 60-70'lerde dolaşıyordu. RAM güçlendirmesi ve SSD taktıktan sonra sistem biraz rahatlayacağı için Windows 10'da da 100 FPS'e ulaşabilir miyim?
Ayrıca hangi ramlerin uyumlu olacağını nasıl bulabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı