Intel i5 3340 1150 Soket PC'de Anakart Problemi

Black Swordsman

Hectopat
Makaleler
3
Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar. Bir süre önce açtığım konumda derdime derman bulamadım o nedenle bir konu daha açıyorum. 3 sene önce toplamış olduğum PC'de sürekli mavi ekran hatası geliyor (gün içerisinde en az 20 kere ).Götürmüş olduğum bilgisayarcı Anakart problemi olduğunu söylemiş. Şimdi size sorum bu PC'yi yaptırmalı mıyım yoksa parça olarak satmalı mıyım? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Sistem özellikleri;

Intel i5 3340 1150 Soket işlemci
ASUS H61M-D Anakart
ASUS GT 730 2 GB Ekran Kartı
Hi-Level 8 GB 1333 MHz RAM
Kingston 240 GB SSD
250W PSU

1150 derken? İşlemciniz 1155 pin.
Blue Screen View indirip mavi ekran aldığınız hataların kodunu bize belirtin. Bu arada güç kaynağınızın fotoğrafını da çekip atar mısınız? Yazıları okunacak şekilde olsun.

1150 derken? İşlemciniz 1155 pin.
Blue Screen View indirip mavi ekran aldığınız hataların kodunu bize belirtin. Bu arada güç kaynağınızın fotoğrafını da çekip atar mısınız? Yazıları okunacak şekilde olsun.
Çok pardon yanlış yazmışım.
IMG-20200731-WA0009[1].jpg
IMG-20200731-WA0002[1].jpg
IMG-20200731-WA0003[1].jpg
IMG-20200731-WA0006[1].jpg
IMG-20200731-WA0008[1].jpg
IMG-20200731-WA0006[1].jpg
Eğer olmamışsa tekrar çekebilirim.
Ayrıca PSU yeni değiştirildi. Önceki PSU arızalanmıştı.PC açılmıyordu. Bende Anakart probleminin eski PSU'dan kaynaklandığını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Çok pardon yanlış yazmışım.
Eki Görüntüle 628101Eki Görüntüle 628102Eki Görüntüle 628104Eki Görüntüle 628105Eki Görüntüle 628106Eki Görüntüle 628107Eğer olmamışsa tekrar çekebilirim.
Ayrıca PSU yeni değiştirildi. Önceki PSU arızalanmıştı.PC açılmıyordu. Bende Anakart probleminin eski PSU'dan kaynaklandığını düşünüyorum.

Yeni mesaj atmak yerine mesajınızı düzenlediğiniz için bana bildirim gelmedi, yeni gördüm. Raminden sürücüne bir çok farklı sistem hatası mevcut. Anakart diye geçiştirmemek gerekiyor, aldığın güç kaynağı da çok güçsüz, GT 730 tam yükte 49W, i5 3340 ise 77W çeker, bu da 126W eder ki güç kaynağın da bu kanaldan en fazla 132W verebildiğini söylüyor. Yani sınıra dayanmışsın. Ancak her şeyden önce senin bilgisayarına temiz bir format atman ve güzelce sürücüleri yüklemen gerekiyor. Şu an sistem dosyaların da hasarlı gibi gözüküyor, ramlerde de sıkıntı varmış gibi gözüküyor, o yüzden bu sorunların sistem dosyalarından ve sürücülerden kesin olarak kaynaklanmadığını öğrenmek için format atın.

Yeni mesaj atmak yerine mesajınızı düzenlediğiniz için bana bildirim gelmedi, yeni gördüm. Raminden sürücüne bir çok farklı sistem hatası mevcut. Anakart diye geçiştirmemek gerekiyor, aldığın güç kaynağı da çok güçsüz, GT 730 tam yükte 49W, i5 3340 ise 77W çeker, bu da 126W eder ki güç kaynağın da bu kanaldan en fazla 132W verebildiğini söylüyor. Yani sınıra dayanmışsın. Ancak her şeyden önce senin bilgisayarına temiz bir format atman ve güzelce sürücüleri yüklemen gerekiyor. Şu an sistem dosyaların da hasarlı gibi gözüküyor, ramlerde de sıkıntı varmış gibi gözüküyor, o yüzden bu sorunların sistem dosyalarından ve sürücülerden kesin olarak kaynaklanmadığını öğrenmek için format atın.
Anladım.Çok teşekkürler yardımlarınız için.Siz şu anda ne yapmamı önerirsiniz?Dediklerinizi yaptıktan sonra satmalımıyım yoksa devam mı edeyim? Aklımda Laptop almak gibi bir fikir varda.

Anladım.Çok teşekkürler yardımlarınız için.Siz şu anda ne yapmamı önerirsiniz?Dediklerinizi yaptıktan sonra satmalımıyım yoksa devam mı edeyim? Aklımda Laptop almak gibi bir fikir varda.

Bana kalırsa sorununuz ya yazılımsal ya da ramlerinizde. Önce format atmanız gerek ki 15 dakikalık basit bir işlem. Format attıktan sonra fazla bir şey yüklemeyin, bilgisayarı kullanın mavi ekran hatası alırsanız tekrar bu konu altında mesaj atın. Satma konusuna gelirsek örnek olarak 3 birim paraya masaüstünde elde edeceğin oyun performansını laptopta ancak 7-8 birim paraya elde edersin, zorunlu olmadıkça oyun için asla laptop tavsiye etmem. Zayıf ekran kartı mı dersin, hayvan gibi ısınması mı dersin, uğraşılacak dert değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı