İntel i5 3570k mı AMD FX8350 mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

WarTimePunch

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhabalar.

Ben bu tür bir konuyu daha önceden de açtım fakat ben Recep abinin şu konusuna baktıktan sonra fikrim tamamen değişti, ısınma sorununuda hallettiğini gördüm AMD'nin.

O konu: https://www.technopat.net/forum/mas...517-amd-islemcilerde-isinma-sorunu-varmi.html

Arkadaşlar konudan sonra düşüncelerim tamamen değişti, sizce FX 8350 mi yoksa i5 3570K mı almalıyım? Yoksa bana FX 8150 ya da daha bir kademe altı (FX 6100) yeterli olabilir mi? Belki çok fazla konu açıldı bu konu ile ilgili ama gerçekten bilmek istemesem açmazdım bu konuyu.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben soğutucu olarak Noctua öneriyorum. Çok başarılı ve tam takım geliyor. Onun dışında bütçeyi zorlamayacaksa i5 3570K çok rahat seçilebilir.

Oyun oynayacaksan 6100 bile yeterlidir, bak bunu unutma şimdi o iki işlemci arasında benim tercihim i5 3570k olurdu ben de öyle yaptım zaten. Ancak oyun oynayacaksan bak mutlaka iyi düşün bu sözümü unutma 6100 hatta 4100 bile yeterlidir oyunlarda fazlası ile.

İşlemci ne kadar iyi olursa o kadar muhteşem performans almazsın. Sadece darboğaz yaşatacak kadar kötü bir işlemci alma yeter, ki FX 4100 zaten darboğaz yaşatmamak için yeterlidir.

Oyun oynuyorsan paranı ekran kartına yatır.

Bu arada mesajının soğutucu tavsiyesi kısmını siliyorum, tek konuda 2 farklı şey istemen kurallara aykırıdır. Ayrı konu açarsan seve seve yardımcı oluruz.

Bilgisayarı sadece oyun için kullanmayacağım tabii ki de, diğer işlerimi de yapacağım. Ama öyle üst düzey çizim, resim animasyonu ya da görsel efekler falan değil tabii ki de. İnternette gezinmek, video izlemek, oyun oynamak gibi. :D

O zaman FX6100 al ve kalan parayı ekran kartına yatır belki bir üst model alabilirsin kartı.

Ekran kartı zaten HD 7950 DirectCU II TOP. :D

Anakart ve işlemciden kısarak ASUS GTX 680 DC2 TOP alabilirsin.

Hayır yani şimdi oyun oynuyorsan FX 4100 al dediysek sırf oyun için değil tabii ki de. FX 4100 bütün her şey için yeterli bir işlemcidir.

Zaten bütün bileşenlerin performansını test etmek için genelde oyunlar kullanılır. :D Bir sistem zaten oyun için yeterliyse, günlük hayatta yaptığımız her şey için yeterlidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı