Intel i5 4690 sisteme anakart tavsiyesi

007 Jets

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben sistemimin özelliklerini belirledim ve tercih dönemi bittiğinde alacağım. Bilgisayarımda ben pek O.C. meraklısı olmadığım için yapmayı düşünmüyorum. Zaten O.C. yapsam bile %1-2 O.C. performansı bana yeter. Bu yüzden de tekil işlemlerde gerçekten ama gerçekten çok başarılı olan i5 4690 ı seçtim. O.C. yapmayacağım için 4670K seçmedim. Diğer bileşenler olarak;
  • R9 290 Vapor-X
  • Samsung EVO 120GB SSD
  • 1 TB Caviar Blue HDD
  • G-Skill Ripjawsx 8GB RAM 1600Mhz (2X4)
  • Zalman Z3 ve 700 Watt 80+ Güç Kaynağı
Evet O.C. yapmayacaksak ve bütçemizde aşağı yukarı iyi ise hangi anakartı almalıyız? Ben O.C. yapmayacak olmama rağmen MSI Z97 Gaming 3 koymuştum listeme fakat bir çok kişi gereksiz dedi diye çevirdim. Aşağıda da bir kaç link var. Seçebileceğim anakartlardan.
O.C. yapmasam bile bu 3 anakart beni çeldi :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus H97 Pro öneririm. O.C yapmayacaksanız o anakartlara gerek yok.

O.C yapılmayacaksa H97 çipsetli bir anakart alabilirsiniz.

H97 PRO 395 TL. O.C. yapmasam bile 5-10 TL fazla verip Z97 çipset almak daha mantıklı değil mi? Hem anakartlarda MSI ve ASUS arasında MSI tercih eden biri olarak :) Bilmiyorum bana özellikleri filan daha iyi geliyor. Ne gibi bir kaybım olur? (Para dışında)

Z97 alırsan daha ileride işlemci değiştirirsen çarpan kilidi açık bir işlemci alabilirsin. H97 çipsetli alırsan çarpan kilidi kapalı bir işlemci alman gerekir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı