Intel i5 6402P RX 480 Sistem Toplama

CengizHan00

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Konuya geçmeden önce alacağım sistemi göstereyim.
IMG-20160721-WA0005_1.jpg

Sizlere bir kaç sorum olacak;
  1. Bu sisteme RX 480 referans tasarım almayı düşünüyorum ve referans tasarımın sorunlu olduğunu duydum. Eğer varsa bu sorunlar nelerdir? Sizce referans tasarımı mı alayım yoksa (bütçem 1100 TL) başka bir kart mı alayım?
  2. Intel i5 6402P işlemcisi RX 480'e darboğaz yapar mı?
Yardımcı olacak herkese teşekkürler, iyi sosyaller dilerim.
Not: RX 480'in sorunlarını yazmanızı şiddetle rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sisteme Rx480 referans tasarım almak yapılabilecek en büyük hatadır. Özel soğutmaları beklemelisin. NovaBilgisayar'dan aldığım bilgiye göre önümüzdeki hafta stoklara girecek.

Darboğaz hakkında pek bilgim yok

Monitör olarak ViewSonic'in FreeSync destekli monitörlerine bakmalısın.(Rx480 alacaksan)

İyi güzel demişsinizde biriniz soğutmayı bekle birinizde freesync monitör al demiş zaten onları alabileceğim bütçem olsa beklemez gider gtx 1070 falan alırdım dimi :D 1100 tl bütçem var monitöründe sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum eğer z1100 gibi bir fiyatta olacaksa beklerim.

Tek bildiğim darboğazın mümkün olmadığıdır. Hatta yeni skylake i3 lerde bile çoğu kart darboğaz yapmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı