Intel i5 650 için 700 TL Ekran Kartı Önerisi

Çok daha düşük bir kart alsan bile O işlemci ile adam akıllı Güzel oyunları oynayamazsın, daha yüksek seviye li bir kart almak hayalindesin fakat o kart ile o işlemci olmaz, 1050Ti alma, R7 240 Gibi kartlar da bile GTA Tarzı açık dünya veya yüksek grafik ve işlemci gerektiren oyunlarda darboğaz yapıyor bu işlemci. O yüzden bir süre daha idare edin ve yeni bir sistem toplayın. Aksi halde paranızı boşa vermiş olucaksınız.

Aslında Meltdown ve Spectre sonrası Intel Xeon işlemcilerde görünen yüksek performans düşüşünden sonra Xeon işlemci tercihi ne kadar doğru olur bilmiyorum.

Açıkçası ben olsam tercihimi yine Xeon'dan yana kullanırdım.

Çok daha düşük bir kart alsan bile O işlemci ile adam akıllı Güzel oyunları oynayamazsın, daha yüksek seviye li bir kart almak hayalindesin fakat o kart ile o işlemci olmaz, 1050Ti alma, R7 240 Gibi kartlar da bile GTA Tarzı açık dünya veya yüksek grafik ve işlemci gerektiren oyunlarda darboğaz yapıyor bu işlemci. O yüzden bir süre daha idare edin ve yeni bir sistem toplayın. Aksi halde paranızı boşa vermiş olucaksınız.

İşlemci değiştirilip Xeon X3440 takılırsa yanına GTX 1050 Ti ile çok güzel bir ikili olurlar. Geliştirme şansı var. İleride üst seviye ekran kartı takarken de sıkıntı da yaşamaz hem.

• 300W PSU
  • 8 GB RAM 1333 MHz
  • i5 650 işlemci
  • H55 anakart
Maksimum bütçe 700 TL.
Intel sürekli soket değiştirdiğinden sana anakartını ve işlemcini değiştirmeni tavsiye ederim, MSI B350 serisi bir anakart (AM4 soket) ve AMD Ryzen'li bir takıma gtx1050ti takabilirsin bu harika olur, ayrıca ekran kartı olarak RX560 da alternatif olarak görülebilir.

ama yeni sistem topladığımda aldığım 1050 Ti ekran kartını takarım yani değişen bi durum olmaz anakart ve işlemciyi daha sonra alacağım idareten güncel oyunları 1 sene oynatsın yeter.

Intel sürekli soket değiştirdiğinden sana anakartını ve işlemcini değiştirmeni tavsiye ederim, MSI B350 serisi bir anakart (AM4 soket) ve AMD Ryzen'li bir takıma gtx1050ti takabilirsin bu harika olur, ayrıca ekran kartı olarak RX560 da alternatif olarak görülebilir.
anakart ve işlemcimi daha sonra güncelleyeceğim ilk ekran kartı alacağım hangi ekran kartını önerirsiniz ve PUBG de R7 240 ile CPU kullanımı çok az 60-80 arası yeni ekran kartı aldığımda PUBG de tam performans sergilermi CPU ısınmıyor bile PUBG de ama GPU %100.

R7 240 beslerken bile zorlanan işlemciyi değiştirmeden, GTX 1050 Ti almanı tavsiye etmem. Önce Xeon X3440 almalısın ki GTX 1050 Ti'dan tam performans yararlanabilesin.

BF 1 bitti. COD WW 2 bitti. Ara ara LOL oynuyorum ama suan için yeterli bana bu PC. Oyunların hepsi 1080P de oynandı. Hatta oyun öneriniz varsa BF 1 tarzı veya single player RPG oyun iyi olur. :D
Ben şuan r7 240 ile PUBG oynuyorum işlemci kullanımı 60-70 arası 1050 Ti takarsam işlemci kullanımı artarmı ve BF 1 multiplayer mi oynuyorsun?

PSU'nuz 12V kanalından 192W güç verebiliyor. Değiştirmenizi öneririm.
Kasa ile beraber satılan PSU dan alsam sıkıntı olurmu 450W?

Ben şuan R7 240 ile PUBG oynuyorum.

Şükür için namaz kıldıktan sonra konu açın derim :) 1050Ti takarsanız işlemci kullanımı artar. İşlemci 1050Ti beslemek için kendini %100 kullanacak. 450W PSU güzel fakat elektrik param cebimde kalsın derseniz 80+ White bir Cooler Master PSU alın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı