Intel i5 650 için 700 TL Ekran Kartı Önerisi

i5 650 ve 1050Ti kullanıcısı olarak söylüyorum ilginç performans sergiliyorlar. Beklemediğiniz kadar iyi [emoji1]
aynen şuan bile PUBG"de işlemci kullanımı 60-80 civarlarında hangi 1050 Ti ı önerirsin ve PSU yetermi?

Hiçbir şekilde darboğaz yaşanmayacaktır.
Tercihinizi GTX 1500 ti tarafında kullanın. PSU değişmesine kısa vadede gerek yok pascal mimarisi fazla güç tüketmiyor. Aynı zamanda zaten ekstra bir güç girişi yok anakart üzerinden besleniyor.
ama PSU kalitesiz bir şey ve şuan R7 240 takılı fakat PSU yeni bazen PC ye reset attığımda kapanıyor 5 saniye sonra açılıyor nedeni PSU yetmemesi olabilirmi?

İşlemciyi X3440 ile güncelleyin. GTX 1080 dahi takabilirsiniz. Önce işlemcinizi bir Xeon işlemci ile yenileyin. Ardından ikinci el garantili bir GTX 1050 Ti almanızı öneriyorum. (y)
önerdiğiniz işlemci 1156 socket mi ve performansı nasıl ileride yükseltme şansım olurmu ve i5 650 ile arasında çok performans farkı varmı?

önerdiğiniz işlemci 1156 socket mi ve performansı nasıl ileride yükseltme şansım olurmu ve i5 650 ile arasında çok performans farkı varmı?

X3440, i5 650'den daha güçlü, daha performanslı bir işlemcidir. Bu işlemciyi alıp ileride sisteminize GTX 1070-1080 gibi kartları takabilirsiniz.

İşlemciyi X3440 ile güncelleyin. GTX 1080 dahi takabilirsiniz. Önce işlemcinizi bir Xeon işlemci ile yenileyin. Ardından ikinci el garantili bir GTX 1050 Ti almanızı öneriyorum. (y)
Aslında Meltdown ve Spectre sonrası Intel Xeon işlemcilerde görünen yüksek performans düşüşünden sonra Xeon işlemci tercihi ne kadar doğru olur bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı