Intel i5 6500 Stok Fan + Xigmatek Powerful Termal Macun Isı Değerleri

Beratttss

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ocak ayında aldığım sistemimdeki işlemci ve stok soğutucu performansını sizlerle paylaşayım dedim. Belki alacak arkadaşlara yardımım dokunur. Anakartım H110M Pro-VD, kasam Thermaltake Versa II (Kasanın içi dağınık, kablo düzeni yok bunu da hesaba katın.) Yaklaşık 1 saat stability testi yaptım. Sonuçlar açıkçası stok fan için gayet güzel fakat benim için değil :D Kasada ekstra fan yok, sadece kendisi ile gelen arkadaki egzoz fanı var. Stability testte bir süre sonra depolamayı çektim gerek yok diye. Sizlere bir şey sormak istiyorum. Anakartımın ve depolama disklerimin derecesini nasıl azaltabilirim? Elimde 2 tane 12cm fan var fakat TT Versa II kasasının önüne takılmıyor, nasıl konumlandırmalıyım?
stabilitytest.png

Öncelikle sizin önerdiğiniz programlar olandan daha düşük sonuçlar gösteriyor. Bios ile kontrol edebilrisiniz. 15-20 derece gibi olmayacak değerler veriliyor. Speecy ve Core Temp gibi programlar önerilmez.

Speecy bulabileceğin en iyi ölçüm programıdır.
Anakartımı 110 derece gösteren programı bana anlatma! Kaç güncellemedir düzeltmediler hem. Bu arada işlemci sıcaklığı daha az çıkıyor. Speecy core sıcaklıklarını baz alıyor ki o bile daha düşük çıkıyor. Bios ile en yakın sonuçlar Aida64 programında alınıyor. Bu forumda Speecy gibi programlar önerilmiyor.

Değerler fena değil ama kasaya 2 fan eklersen büyük farklar olacağını düşünüyorum ayrıca kabloları da düzenle :)

Değerler fena değil ama kasaya 2 fan eklersen büyük farklar olacağını düşünüyorum ayrıca kabloları da düzenle :)
2 Fan ekledim. Son hız çalışıyorlar. Değerlerde bir iniş söz konusu. Kablolar kısmına gelirsek çok düzenleyemiyorum çünkü kasamda kablolama yok malesef.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı