Intel i5 8300H, GTX1050 Ti, 8 GB RAM vs AMD Ryzen 5 3550H, RX560X 16 GB RAM

RAYCU

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, sizce tercihimi hangisinden yana kullanmalıyım?

Memnunum normal kullanımda 30 sıcaklık, ama apex legens gibi. Ağır oyunlar oynadığım zaman 90 derece görüyor ama zaten soğutucu'ları saniyeler, icinde 80 75 arasi düşürüyor yani saniyelik bi cıkma yapıyor. Bu arada sadece 90 derece dediğim işlemci Ekran Kartı Sabit 70 Derece.
Undervolt yapmayı denediniz mi? Ben HP'nin 15-DK0013NT modelini kullanıyorum. Undervolt işlemi yaptım. Ayrıca oyunlara özel profille oyunlarda işlemcini max 3.5GHz hızında çalışması için ayarladım. Şuan 80 dereceyi bile çok zor görüyor. Hız limitini kaldırdığımda ise 5-6 derecelik bir artış oluyordu en fazla.

Hocam monster düşünmez misiniz? Şahsen bende almayı düşünüyorum benzer fiyat segmentinde.
bu fiyat aralığına zor çıktım, üstü çok zor
amacım uzun ömürlü bir bilgisayar olsun, oyun oynamak için yeterli seviyede masaüstü bir bilgisayarım var , alıcağım laptopu sadece yazılım işlerimde kullanacağım, tek derdim beni bu işlerim için uzun götürsün

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı