Ryzen 5 4600H 8 GB RAM vs Ryzen 5 5500U 16 GB RAM

Bütçe
11000

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar Pazartesi gününe kadar bir laptop almam gerek. Kendiminkini kardeşime verdim. Sizce hangisi daha tercih edilebilir? Fiyat olarak 10-11K üzerine çıkamıyorum. Limitim doldu. Ayrıca malzeme kaliteleri hakkında da bazı şüphelerim var. ASUS'un zamanında AMD işlemcili ultrabook modellerde uyguladığı kötü soğutma düşük performans politikası devam ediyor mu? YouTube'da Ryzen 5 5500U üzerine birçok video var ancak aşağıda linkini bıraktığım 8 GB RAM 4600H model için video bulamadım. 4600H'ın daha iyi olduğunu biliyorum ancak Tercihen Amazon'dan alacağım çünkü Prime ile 1 günde geliyor. Bana Pazartesi günü gelmesi gerekiyor. Benim görmediğim sizin daha uyguna bulduğunuz bir laptop varsa onu da atabilirsiniz. Adobe Creative Cloud uygulamalarını etkin olarak kullanıyorum. Ayrıca SOLIDWORKS, PSpice, CST Studio Suite, Ansys HFSS ve MATLAB kullanıyorum. Depolama konusunda fazla problemim yok özel verilerimi ve projelerimi bulutta depoladığım için problem yaşamıyorum.
Mesajlarınıza dönüş yapamazsam kusuruma bakmayın uyuyor olabilirim gece çalışıyorum fakat konuyu takipte kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı