Intel i5-9400 İşlemci Fanı Önerisi

hasan45274

Centipat
Intel i5-9400 işlemcim var. Orijinal fanı vardı da, tırnağı kırıldı, tekrar takılmıyor. Bu yüzden işlemci fanı alacağım. 1151 soket, sessiz çalışan bir işlemci fanı öneriniz var mı?

Arctic Freezer 34 e-sports Duo.
Bunu yazmak için gelmiştim. 2 gün önce aldım gerçekten efsane. @hasan45274 hocam işlemcilerimiz aynı sorun varsa alabilirim. Boşta 28-32 arası tam yükse 55'i geçmiyor.
WhatsApp Image 2020-01-13 at 12.37.41 PM.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu dağıtmadan sormak istiyorum. Bendede i5-9400F var içinden çıkan soğutucuyu kullanıyorum. Bu soğutucu yetmediği için mi yeni bir soğutucu alıyorsunuz? Yıllarca her sistemimi kendi fanıyla kullandım da. Eğer elzem bir şeyse ben de almak isterim.

Konuyu dağıtmadan sormak istiyorum. Bendede i5-9400F var içinden çıkan soğutucuyu kullanıyorum. Bu soğutucu yetmediği için mi yeni bir soğutucu alıyorsunuz? Yıllarca her sistemimi kendi fanıyla kullandım da. Eğer elzem bir şeyse ben de almak isterim.
Kendi fanı aşırı yetersiz kalıyor. Son hızda dönmesine rağmen(3300 RMP + sinek gibi vızıltı sesi) oyunlarda 75-80 dereceleri buluyor. Çoğu oyunda işlemcinin boğulduğunu hissediyosunuz. İşlemci ısındıkca frekans düşüyor bazen takılmamalara bile sebep oluyor. Eğer çok ağır oyunlar oynamıyorsanız almanıza gerek yok.

Kendi fanı aşırı yetersiz kalıyor. Son hızda dönmesine rağmen(3300 RMP + sinek gibi vızıltı sesi) oyunlarda 75-80 dereceleri buluyor. Çoğu oyunda işlemcinin boğulduğunu hissediyosunuz. İşlemci ısındıkca frekans düşüyor bazen takılmamalara bile sebep oluyor. Eğer çok ağır oyunlar oynamıyorsanız almanıza gerek yok.
Stok fanın 9400F yetmemesi imkansız.

Yeni konular

Geri
Yukarı