INTEL I5 9400F-MSI GTX1660 vs R5 2600X ASUS GTX Dual 1660

Yiğit mercan262

Hectopat
INTEL I5 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUSXSOC-B365M PRO-VH-OCZ 500GB NVME SSD-16GB fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu ya da
Uber [Donanım Arşivi] | R5 2600X ASUS GTX Dual 1660 Super A6G Evo 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com bunu almayı düşünüyorum. Sadece LOL ve CS:GO oynadığım için işlemci daha iyi olması gerekiyor. Vatan'daki bana daha sıcak geldi. Sizin fikriniz nedir? (İleri de Başka oyunlara geçmeyeceğim)
Daha iyi bir bilgisayar varsa 4500TL bütçem var. Önerilere açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sağlam bir işlemci istiyorsanız bir tık üst seviyeye çıkıp ryzen 5 3600 almanızı öneririm. Rtx kartları bile darboğaz olmadan rahatlıkla besleyebilecek kalitede bir işlemci.
Bu sistemde kasa, ekran kartı ve SSD anlamında bi tık ucuza kaçarsan az çok istediğin bütçe civarına geliyo. Zaten oynadığın oyunlar çok fazla depolama ve GPU gerektiren oyunlar değil.
O sistem tavsiye etmem. Ekran kartı ısınma sorunu vardır. Bi de kasa hava akışı kötü.

Ryzen 2600 kullanıyorum. Ryzen oyun için pişmanlıktır. İ5 3. Nesil bile Ryzen 5'den yüksek performans veriyor. Hemen saldırmayın oyunlarda diyorum bana gidipde yayın vs demeyin oyunda Ryzen pişmanlıktır.

Ryzen 2600 kullanıyorum. Ryzen oyun için pişmanlıktır. İ5 3. Nesil bile Ryzen 5'den yüksek performans veriyor. Hemen saldırmayın oyunlarda diyorum bana gidipde yayın vs demeyin oyunda Ryzen pişmanlıktır.
Oyun + Skype + yayın yapacak kişi AMD alsın ama pür oyun alan Intel alır. Ben de 10. nesil Intel’leri bekliyorum. 8/16’lık i7-10700K bana uzun yıllar yeter.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ispatı burada

Bu tam olarak neyin ispatı?
İ5 3570k, Ryzen 5 2600x den daha yüksek performans veriyor dediniz gibi geldi bana.
Videoya bakınca, benim dediğim gibi i5 zor nefes alıyor. Tam olarak benim söylediğim şey var videoda teşekkür ederim.

Bende i5 6.nesil var. Laptop kullanıcısıyım Lenovo IdeaPad 310. 920MX gibi dandik bir ekran kartım ve 4 GB bir ram var. Şimdiye kadar oynadığım en ağır oyun Tomb Raider 2012. Orta grafiklerde avaraj 30 FPS buldum. Bu kadar dandik bir ekran kartı nasıl başardı bunu şaşırdım.

INTEL I5 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUSXSOC-B365M PRO-VH-OCZ 500GB NVME SSD-16GB fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu ya da
Uber [Donanım Arşivi] | R5 2600X ASUS GTX Dual 1660 Super A6G Evo 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com bunu almayı düşünüyorum. Sadece LOL ve CS:GO oynadığım için işlemci daha iyi olması gerekiyor. Vatan'daki bana daha sıcak geldi. Sizin fikriniz nedir? (İleri de Başka oyunlara geçmeyeceğim)
Daha iyi bir bilgisayar varsa 4500TL bütçem var. Önerilere açığım.
İntel almanızı öneririm. Geçen bir arkadaşla görüştüm ve ryzenden memnun değildi. Sebebi ise bir oyunun tek çekirdek istemesi pentium da 100 FPS alırken ryzen almış ve 30 FPS zar zor aldım dedi. Gerisini sen düşün derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı