INTEL I5 9400F-MSI GTX1660 vs R5 2600X ASUS GTX Dual 1660

Yiğit mercan262

Hectopat
INTEL I5 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUSXSOC-B365M PRO-VH-OCZ 500GB NVME SSD-16GB fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu ya da
Uber [Donanım Arşivi] | R5 2600X ASUS GTX Dual 1660 Super A6G Evo 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com bunu almayı düşünüyorum. Sadece LOL ve CS:GO oynadığım için işlemci daha iyi olması gerekiyor. Vatan'daki bana daha sıcak geldi. Sizin fikriniz nedir? (İleri de Başka oyunlara geçmeyeceğim)
Daha iyi bir bilgisayar varsa 4500TL bütçem var. Önerilere açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
INTEL I5 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUSXSOC-B365M PRO-VH-OCZ 500GB NVME SSD-16GB fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu ya da
Uber [Donanım Arşivi] | R5 2600X ASUS GTX Dual 1660 Super A6G Evo 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com bunu almayı düşünüyorum. Sadece LOL ve CS:GO oynadığım için işlemci daha iyi olması gerekiyor. Vatan'daki bana daha sıcak geldi. Sizin fikriniz nedir? (İleri de Başka oyunlara geçmeyeceğim)
İntel öneririm. İntel'in tek çekirdeği güçlü.(Espor için) Birde artı olarak m.2 ssd var.

Tabiki de Ryzen'li olan sistem. Çoğu FPS oyunu testinde geçiyor, F serisi İntel işlemciler overclock'a kapalı işlemciler. İntel'de F ibareli işlemcilerin tek farkı dahili grafiği yok. İntel'de K ibareli işlemciler de overlock olur fakat AMD Ryzen'in tüm işlemciları sanırım overclock'a açık. Artı olarak 2600X 6 çekirdek 12 thread, 9400F ise 6 çekirdek 6 thread. Uber sistem de tek sorun Asus Dual kartlarda ısınma sorunu oluyor diyorlar. Bütçeniz nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İntel öneririm. İntel'in tek çekirdeği güçlü.(Espor için) Birde artı olarak m.2 ssd var.
E-spor ile İntel işlemcilerin tek çekirdek performansı ne alaka anlamadım? M.2 diskler oyunlar için girme hızını arttırır performans veya FPS arttırmaz. Sata SSD şimdilik yeterli ileri ki dönemlerde gerek duyulursa eklenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabiki de Ryzen'li olan sistem. Çoğu testte geçiyor, F serisi İntel işlemciler overclock'a kapalı işlemciler. İntel'de F ibareli işlemcilerin tek farkı dahili grafiği yok. İntel'de K ibareli işlemciler de overlock olur fakat AMD Ryzen'in tüm işlemciları sanırım overclock'a açık. artı olarak 2600X 6 çekirdek 12 thread, 9400F ise 6 çekirdek 6 thread. Uber sistem de tek sorun Asus Dual kartlarda ısınma sorunu oluyor diyorlar. Bütçeniz nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

E-spor ile İntel işlemcilerin tek çekirdek performansı ne alaka anlamadım? M.2 diskler oyunlar için girme hızını arttırır performans veya FPS arttırmaz. Sata SSD şimdilik yeterli ileri ki dönemlerde gerek duyulursa eklenebilir.
Siz videoyu izlediniz mi? İ5-9400F çoğu oyunda geçmiş. 2600X’in geçtiği oyunlarda da sadece 1-2 FPS geçmiş. Oyun için Intel daha iyi.

Tabiki de Ryzen'li olan sistem. Çoğu testte geçiyor, F serisi İntel işlemciler overclock'a kapalı işlemciler. İntel'de F ibareli işlemcilerin tek farkı dahili grafiği yok. İntel'de K ibareli işlemciler de overlock olur fakat AMD Ryzen'in tüm işlemciları sanırım overclock'a açık. artı olarak 2600X 6 çekirdek 12 thread, 9400F ise 6 çekirdek 6 thread. Uber sistem de tek sorun Asus Dual kartlarda ısınma sorunu oluyor diyorlar. Bütçeniz nedir?

Hocam CS:GO oynarken işlemciyi sömürüyor. İşte tek çekirdek önemi vardır.

Kesinlikle 9400f. Tek çekirdekte intel bayağı iyi.

Uber [Donanım Arşivi] | R5 2600X ASUS GTX Dual 1660 Super A6G Evo 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com bunu almayı düşünüyorum. Sadece LoL ve CS:GO oynadığım için işlemci daha iyi olması gerekiyor. Vatan'daki bana daha sıcak geldi. Sizin fikriniz nedir? (İleride başka oyunlara geçmeyeceğim)
Sadece LoL ve CS:GO oynayacaksan kesinlikle i5 9400F derim ben. Çünkü tek çekirdek performansında 9400F sadece bir tık iyi olmasına rağmen CS:GO'da 9400F, 2600X'e gözle görülür fark atıyor. Çünkü CS:GO gibi oyunlar Intel işlemcilere göre optimize edilmiş durumda. Eğer Render almıyorsanız veya yayın yapmıyorsanız 9400F daha iyi olacaktır. Şahsen ben olsam ben de 9400F alırdım bu ikisi arasından.

Eğer sağlam bir işlemci istiyorsanız bir tık üst seviyeye çıkıp ryzen 5 3600 almanızı öneririm. Rtx kartları bile darboğaz olmadan rahatlıkla besleyebilecek kalitede bir işlemci.
Bu sistemde kasa, ekran kartı ve SSD anlamında bi tık ucuza kaçarsan az çok istediğin bütçe civarına geliyo. Zaten oynadığın oyunlar çok fazla depolama ve GPU gerektiren oyunlar değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı