İntel i5 serisi anakart tavsiyesi

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar;

İntel i5 4460 veya 4690 Arasında kaldım oyun için düşünüyorum OC yapmıcağım için ikisi Arasında da tavsiye istemiyorum ikisi Arasında hangisini seçerseniz sebebi ile birlikte söylerseniz sevinirim. Bugün vatandan gidip zaman z3 plus ve gskill ram aldım işlemci Arasında kaldığım için alamadım :( Asıl sorunuma gelince gerçekten anakart konusunda çok kararsız kaldım. Dediğim gibi OC yapmayı düşünmüyorum daha önce pcmate önerilmişti ama oc yapmıcağım için mantıksız geliyor sizce alıcağım en iyi anakart ne olabilir? Hangi anakart en iyi olur benim için. Işlemci ve anakart tavsiyeleriniz için çok teşekkürler şimdiden.

Şimdi pc mate anakartı z97 olmasına rağmen h97 anakartlar ile aynı fiyat. Bu yüzden öneriliyor ve olmuşken z97 olması daha iyi. İşlemci olarak 4460 alman yeterlidir. Çünkü bu işlemci ile bile 980 ekran kartını sorun yaşamadan kullanırsın. Hatta r9 295x2 modelini bile takabilirsin. Eğer 4690 seviyesine çıkacak isen az daha katıp 4690k modelini al'ki bir gerekçesi olsun.

Sende görüyorsun 330 tl verip h97 olan bir anakart almak mı mantıklı yoksa 264 tl verip z97 almak mı? Şuan 4150 işlemci ile r9 290x kullandığı halde sorun yaşamayan yüzlerce insan var. Render alacaksan ve bütçen varsa i7 alınabilir ama gerek yok. Ben olsam pc mate anakart ile 4460 işlemcisini alır kalan para ile ekran kartını yükseltir yada ssd alırım.
Benim önerdiğim Z97 anakart: Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar
Arkadaşın önerdiği h97 kart: H97-PLUS Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz Anakart - Vatan Bilgisayar ( Bu arada bazıları böyle bir şey çıkınca tercihi değiştiriyor bu yüzden ekledim.)

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Aklıma mate yattı. Ben işlemciyi çok ileri için düşünüyorum nereden baksanız 10 yıl diyebilirim. Ekran kartı 2-3 sene de bir değişmek gerek fakat aynı şey işlemci için gerekli değil. İ7 de düşünmüyorum sonuçta rander yapmıcağım. Dediğim gibi işlemci beni çok uzun götürmesini planladığım için 4690 düşündüm. Ekran kartını 760 mış almıcağım 1-2 sene sonra askere gideceğim için. Askerden gelince yeni nesil bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Bu Yüzden 970 almıcağım askerden gelince eski nesil bir kart olucak boşuna 1200 vermiş Olacağım. Ama işlemci bir sefer almak istiyorum. Bu Yüzden böyle düşünüyorum. 4790k da düşündüm açıkcası 10 sene değil 15 sene götürür mü gibisinden tabi mecazi anlamda. Yani şu kombineler Arasında kaldım. İ5 4460 mate, i5 4690 mate, i5 4690k mate. Yoksa Bütçeyi yükseltip i7 4790k gaming 5 mi diye çok gidip geliyorum.

Sanırsam oyun için alıyorsun? Eğer ileride işlemci alıp sistemi yükseltme gereği duymam dersen H81 serisi işini görücektir. Hem tasarruf etmiş olursun hemde bişey kaybetmemiş.
i5-4690K alıp yanında Msi Mate alırsan ileride işlemcinin yetmediği zamanlar OC yapıp işlemci almaktan kurtulabilirsin. Bütçen varsa bunu öneririm.

i7 4790 gaming 5 e kadar limitim var. İleride işlemci alıp sistemi yükseltmek istemiyorum işlemci konusunu bir kere alıp kapatmak istiyorum. Evet oyun için alıyorum. Ekran kartını elbette değişeceğim ama 10-15 sene(yani gittiği kadar) değiştirmeyi düşünmüyorum işlemciyi en az 3 ekran kartı eskitene kadar diyebilirim :p @Silinen üye Daha önce de önerilerini göz onunda bulundurarak aldım parçalarımı bu konuda da yardımcı olursan sevinirim @Silinen üye senin de önerilerin benim için önemli dostum, sende yardımcı olursan sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı