Intel i7 14700F ve RTX 4070 Super darboğaz yapıyor

hakan3421

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba, yeni PC topladım ama sürekli CPU kullanımı GPU'dan daha fazla sorunu çözemedim. Yardımcı olabilir misiniz? Detaylı sistemi aşağıya yazıyorum ve Afterburner'den bir resim bırakıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gigabyte B760 Gaming X DDR5 anakart.
MSI gforce RTX 4070 Super ekran kartı.
Intel i7 14700F 20 çekirdek işlemci.
Gsıll 16 GB X2 6000MHz CL36 RAM.
240mm Cooler Master sıvı soğutucu.
Kingston 1 TB NVMe M.2 SSD.
850W 80+ Gold PSU.

fps.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hepinize merhaba, yeni PC topladım ama sürekli CPU kullanımı GPU'dan daha fazla sorunu çözemedim. Yardımcı olabilir misiniz? Detaylı sistemi aşağıya yazıyorum ve Afterburner'den bir resim bırakıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gigabyte B760 Gaming X DDR5 anakart.
MSI gforce RTX 4070 Super ekran kartı.
Intel i7 14700F 20 çekirdek işlemci.
Gsıll 16 GB X2 6000MHz CL36 RAM.
240mm Cooler Master sıvı soğutucu.
Kingston 1 TB NVMe M.2 SSD.
850W 80+ Gold PSU.

Eki Görüntüle 2200798
Hocam darboğaz test etmek istiyorsan, aç Cyberpunk veya onun gibi ağır yeni bir oyun, onda test et. CSGO veya Valorant test yapmak için pek doğru oyunlar değil. Ayrıca o 14700 hangi oyun olursa olsun darboğaz asla yapmayacaktır.

Asıl mesele tam orada başlıyor zaten. Ben daha çok fps almak istiyorum ama,GPU düşük olduğu için sorun yaşıyorum.Yüksek hz monitör kullanıyorum o yüzden fps ile denk getirmeye çalışıyorum.

Belkide haklısınız ama 1050 Ti eski sistemimde. 250 FPS görüyordum. Bu sistemi dizip 350 almak üzücü oluyor.
Yüksek FPS almak istiyorsaniz bilgisayarı tamamen performans odaklı ayarlara almalısın bunun için YouTube da yüzlerce fps arttıran ayarlarla ilgili videolar var 1 saatini ayırıp adım adım yaparsan hallolur.Bahsettigin oyunlardan ben aşırı yüksek FPS alıyorum ama eski sistemimde az fps aldığından çok daha iyi oynamıyorum emin ol o sistemle serbest dengeli önerilen ayarda bile kullansan çok büyük fark yaratmaz oyun performansında çok fazla kasma kafanda

Yüksek FPS almak istiyorsaniz bilgisayarı tamamen performans odaklı ayarlara almalısın bunun için YouTube'da yüzlerce FPS arttıran ayarlarla ilgili videolar var 1 saatini ayırıp adım adım yaparsan hallolur. Bahsettigin oyunlardan ben aşırı yüksek FPS alıyorum ama eski sistemimde az FPS aldığından çok daha iyi oynamıyorum emin ol o sistemle serbest dengeli önerilen ayarda bile kullansan çok büyük fark yaratmaz oyun performansında çok fazla kasma kafanda.

Yani performans odaklı ayarlı ama sorun şu. Sadece Zula'da olan bir sorun bu FPS yükselmiyor. Diğer oyunlar bir sorun yok şu anlık. 500 Hz monitör olduğu için FPS'i 500 bandında tutmaya çalışıyorum yoksa oynanışta bir sorun yok.

Hocam sistem 2k lık bir sistem 1080p de tam performans pek alamazsınız. Ayrıca fps yüksek olsun diye düşük ayarlarda oynamak da cpu ve gpu yu tam anlamı ile kullanmaz sistem. 500hz monitör var diye 500fps almak için sistemi amacı dışında kullanmış oluyorsunuz. Zula da fps yükselmiyorsa oyunla alakalı bir durum olabilir. Ayarları yükseltmeyi deneyin bir de belki etkisi olabilir ya da 2k da oynamayı deneyin

Yeni konular

Geri
Yukarı