Intel i7 4770K vs i7 4790

sticky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bu iki işlemci hakkında bilgi almak istiyorum sizlerden.

Öncelikle kullanacağım donanımlar:
  • Anakart: Asrock H87 PRO4 1150pin
  • PSU: High Power Element Smart 750W 80+ Bronze
  • RAM: Kingston HyperX Black 4 GB 1600 MHz
  • Ekran kartı: Powercolor HD 4890 1 GB 256 bit
  • SSD: Kingston 120 GB SSDNow V300
Şu an ihtiyacım olan bir tek işlemci ve ben bu iki işlemci arasında çok kararsız kaldım. Şu an sipariş edeceğim ancak 4770K ve 4790 arasında kararsız kaldım. 4790K çıkınca onu alacaktm ama ne yazık ki eylüle sarktı. Türkiye'ye yaklaşık 1 ay geç geleceğini göz önünde bulundurursak yaklasık 3.5-4 ayı bulur. Bu yüzden bu iki işlemciyi satın almaya karar verdim. İlerki dönemlerde overclock yapabilirim. OC hakkında bilgim yok ama bilgisayar donanımlarına olan bilgimin artmasını istedigimden bir süre sonra overclock'a başvurabilirim. Önerilernizi bekliyorm. İlginiz için teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Modelin sonunda bulunan "K" harfi o işlemcinin overclock'a daha yatkın olduğunu gösteriyor. Kaldı ki, 4770K gerçekten çok güçlü bir işlemci ve 4790'dan daha iyi.
Lakin bu kadar güçlü bir işlemcinin yanında HD 4890 gibi artık efsane olmaya yüz tutmuş bir kart kullanırsanız, sistem dar boğaz yapabilir. Aynı zamanda anakartınızı da zorlamış olursunuz.:(

4770k, OC kapasitesi olmasa 4790'dan daha kötü bir işlemci, yanlış bilgilendirmeyin. Ayrıca 4770K alması israf olur. Çünkü anakartı OC yapmaya çok da müsait değil.

Ekran kartımı başarılı buluyorum. Darboğaz yapma ihtimali var evet ama kullanılabilir bir kart. Bana E4600 2.4 GHz işlemciyle Battlefield 4 oynattı. Zaten amacım CS:GO oynamak. DX11 veya son teknoloji bir karta ihtiyacim yok. Online olarak CoD 4 ve CS:GO oynuyorum ama artık yenilemenin zamanı geldi işlemciyi. İleriki zamanlarda da anakartımı değiştirmeyi düşünüyordum zaten overclock yapmak için. Ama overclock'u ileriki dönemlerde yapabilirim. Yani artık işlemcimin yetmediği zamanlarda.

O E4600, bu 4770K. Darboğazdan ölür o bilgisayar. Konu oyunsa bu denli işlemciler yerine i5 serisi tercih edilmeli, ekran kartına yüklenilmelidir. 4890 asır öncesi bir kart.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı