Intel i7-4790 Sistem Aniden Kapanıyor

denylord

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yaklaşık 1, 5-2 haftadır bilgisayarı temizletip, termal macununu yenilettirdikten sonra maruz kaldığım bir sorundur. Çoğu zaman oyunda, ara sıra normal kullanımda veya bilgisayar açılırken aniden kapanıyor. Ekran kartını çıkartıp HD Grafik işlemcisiyle denedim, RAM'lerin slottdaki yerlerini değiştirdim, tek RAM ile denedim fakat değişen bir şey olmadı. Bilgisayarı temizlettirdiğim yere götürdüm bilgisayardaki her parçayı sırasıyla değiştirip hangisinde sıkıntı olduğunu gözlemlemem gerektiğini söyledi. İnternetten biraz araştırma yaptım genel olarak herkes güç kaynağının artık öldüğünden veya sıcaklık değerlerinin yükselmesinden kaynaklandığını söylemiş. Güç kaynağını alalı 2, 5-3 sene kadar oldu. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları ise normal düzeyde. Kullandığım RAM'ler Dddr3 ve bir hayli eski durumda. RAM'lerden kaynaklı sorun olması mümkün müdür?

Sistem Özellikleri;
Intel i7-4790 İşlemci
MSI GTX1050 Ti Ekran Kartı
4x2 8 GB DDR3 RAM
ASUS H81-M Plus Anakart
Thermaltake 500W PSU

İşletim sistemi (W10 64x) ve BIOS sürümüm güncel.

Farklı programlarla (HWMonitor, SpeedFan, Aida64) sıcaklık değerlerine baktığımda system ve mainboard sıcaklıklarının yüksek olduğunu gördüm. Fakat Aida64'te PCH diyot sıcaklığı normal düzeyde gözüküyor. Bilgisayar boştayken sorun yok, oyuna girdiğimde kapanma oluyor. Sorun anakartta olabilir mi?

SpeedFan değerleri:
speed.png

HWMonitor değerleri:
hw.png

Aida64 değerleri:
aida.png

Yeni konular

Geri
Yukarı