Intel i7 4820K vs Intel i5 6500

Black_Ang3l

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar bu iki islemci arasinda ne kadar fark var? 4820K 0 degil 2. el alacagim da bu Skylake neslinin hangi islemcisine esittir?

İ7 işlemcileri çok üst düzey işlemciler, öyle hafife alınacak işlemciler değildir. İ7, 3. nesil işlemcilerin bile İ5 6600K modelinden daha güçlü modelleri var.
Ben bunu alsam ve amazondan 1000 tl gibi bir fiyata anakarta yatirim yapsam kac sene daha gider ? Birde h110i yi unutmadan.

Yeni sistem neden almıyorsun? Anakarta yatırım yapsam derken?

Yani intelin X serisi ( X79 X99 ) serilerinin anakartlari baya ucuk duzeyde. Ama verdigi performansta skylake gibiyse guzel. Amazonda 300$ dan basliyor fiyatlar 800 900$ a kadar cikiyor. Yani anakart + sivi sogutucu ile ne kadar goturur beni ?

Birde asus sabertooth modelinde neden koprunun ustunde ve cikislarda fan var ? Cok mu isiniyor bu sistemler ?

Anakart performansı etkileyecek temel unsurlardan değildir. Soğutması, malzeme kalitesi ve özellikleri iyi olan bir fiyat-performans ürünü Anakart almak yeterli.

Dogrudur ama islemciye OC uyguladigimda guc bilesenleri bence onemli ve anakart alirken bu bkraz daha mantikli secim olmaz mi sizce de ?

Edit :

Anakart bulamadim amazom alibaba newegg de 1500 den asagida anakart yok.
Valla bilmiyorum ama bana hala mantikli geliyor. I5 li sistem 2000 Tl. Islemciyi aldim sizden (ikinci el) 450 ye
https://www.amazon.com/gp/aw/ol/B0064LW8UY/ref=olp_tab_used?ie=UTF8&condition=used
Bunada verdim 1400. Ettimi 2000 Tl. Simdi hangisini yapmak daha mantikli ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı